Харківський університет Повітряних Сил назвав імена загиблих: серед них двоє курсантів із Вінниччини

Вічного польоту, наші соколики… 26 серпня о 19.13 Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба оприлюднив прізвища військовослужбовців, які загинули в результаті авіаційної катастрофи літака АН-26Ш, бортовий №76 25 вересня 2020 року.

ВІЧНОГО ПОЛЬОТУ НАШІ СОКОЛИКИ…Список військовослужбовців, які загинули в результаті авіаційної катастрофи літака…

Опубліковано Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Субота, 26 вересня 2020 р.

Серед загиблих в авіакатастрофі двоє наших земляків із Вінниччини – курсанти Максим Хом’ячук та Роман Корчовський.

Максим Хом’ячук із села Новоживотів Оратівського. Мама працює поштаркою у селі. Батько був на заробітках у Польщі. Після страшної новини він виїхав у Харків, потрібно ідентифікувати тіло…

У сім’ї двоє синів, родина живе скромно. Максим сам вступив у Харків. Він вчився на 5-ому курсі, вже літав не один раз. Востаннє Максим дзвонив рідним два дні тому, розповідав, що будуть навчальні польоти.

Роман Корчовський родом з Крижополя.

Українці висловлюють співчуття з приводу авіакастрофи і трагічної загибелі пілотів і курсантів.

Співчуття родинам загиблих висловив також мер Вінниці Сергій Моргунов.

«Авіакатастрофа на Харківщині приголомшила всю Україну. 26 загиблих, з них 21 курсант – молоді люди, чиє життя тільки починалося. Це був останній польот і для двох хлопців родом з Вінниччини – Максима Хом’ячука та Романа Корчовського. Щиро співчуваю родинам загиблих. Ми переживаємо цю трагедію разом з усією країною», – написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

Увечері 25 вересня у Харківській області на 530 кілометрі траси Київ-Харків поруч із дорогою впав військовий літак АН-26 та одразу загорівся. На борту були члени екіпажу, курсанти і офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба – всього 27 людей. За інформацією СБУ, командир екіпажу літака АН-26 перед катастрофою доповів про відмову лівого двигуна і запросив захід на посадку.  Міністр оборони Андрій Таран заявив, що літак АН-26, скоріш за все, зачепився крилом за землю. Слідчі ДБР розглядають чотири версії катастрофи військового літака АН-26 на Харківщині.

У Державному бюро зрозслідувань повідомляють, що розпочали досудове розслідування у зв’язку з падінням військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України). 

За інформаціює ДБР, перевіряються такі версії слідства:  

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту. 

Заступник Міністра оборони Ігор Старобінський заявив, що сім’ям загиблих виплалять одноразову грошову допомогу у розмірі 1 млн 576 тис. грн. Виплати передбачені згідно із законом України про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей.

26 вересня в Україні оголошено Днем жалоби.

Нагадаємо, у Вінниці попрощалися з директором школи-ліцею №7.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook