У Вінниці попрощалися з директором школи-ліцею №7

З самого ранку 24 вересня шкільне подвір’я ліцею № 7 було вщент заповнене людьми. Попрощатися з директором “синьоокого” Олександром Сухомовським прийшли його колеги, рідні, друзі, учні та випускники. Педагог пішов з життя 22 вересня через пневмонію.

-Це дуже велика втрата для нас всіх. Олександр Григорович був педагогом з великої літери. Я пам’ятаю день, коли ми з ним познайомилися – тоді я вперше прийшла у стіни цієї школи. З ним було легко спілкуватися, не відчувалася дистанція між ним, як старшою людиною і мною, як дитиною. Він любив пожартувати, на перерві міг ходити коридорами школи і просто так підійти до когось з учнів і щось запитати чи розповісти, – згадувала Катерина зі сльозами на очах. Три роки тому вона закінчила 11 клас у цій школі.

Колеги покійного директора розповіли, що він захворів після відзначення 75-го дня народження, який святкували другого серпня. Хвороба протікала важко і ускладненням стала двобічна пневмонія.
Для всіх присутніх на прощальній церемонії, смерть Олександра Сухомовського викликала сльози і розпач. Провести педагога в останню путь прийшов і міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

-Коли мені сказали, що Олександра Григоровича не стало, мені дуже важко було це усвідомити. Ми були знайомі 18 років і я можу сказати, що це втрата не лише для рідних та близьких, а й для колег, друзів і тих людей, які кілька десятиліть працювали з ним, – сказав Сергій Моргунов. – Багатьом він проклав дорогу у доросле життя. Він дуже любив дітей і, знаєте, не для кожного педагога є вдача в житті – отримати взаємність. А діти його любили і люблять.

Міський голова розповів, що історія створення одного з найкращих навчальних закладів у місті почалася саме з Олександра Сухомовського.
-Багато хто може пам’ятати, що, наприклад, 30 років тому школа № 7 була найгіршою у Вінниці. Учні цієї школи проходили по “міліцейських зведеннях” в буремні 1990-ті роки. Але коли Олександр Григорович став керівником школи і почав формувати колектив, він почав задумуватися про надання якісної освіти у цьому закладі. Він перший у Вінниці реалізував ідею створення ліцею, хоча на той час ніхто не розумів, що це таке. А йому вдалося це зробити разом з колективом, – підкреслив Сергій Моргунов.

Олександр Сухомовський був директором школи-ліцею №7 з 1990 року. Завдяки його ініціативі у 1992 році у Вінниці вперше з’явився ліцей, а саме: відділення економічного та медичного спрямування. У 1993 році запрацювало юридичне відділення з 2000-го року лінгвістичне, а з 2005-го року – відділення комп’ютерного дизайну.

Заступниця директора з навчально виховної роботи Ганна Романова розповіла, що на педагогічній раді весь колектив вирішив, що заклад має носити ім’я його директора – Олександра Григоровича Сухомовського.


-Сьогодні четвер – це просто збіг обставин, адже четвер у нашому ліцей – це директорський день. Перший, другий і третій урок Олександр Григорович завжди проводив в 11-х класах. Знаю, що він тут зараз з нами і свій останній урок він проводить для нас. Відтак цей останній дзвоник, Олександре Григоровичу, для вас, – сказала Ганна Романова і у шкільному подвір’ї пролунав гучний дзвоник.

Саме під звуки шкільного двоника та гучні оплески сотні вінничан проводжали педагога в останню путь.

Нагадаємо, у школі-ліцеї №7 вшанують пам’ять Олександра Сухомовського.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook