Владислав Скальський розповів, які заходи вживають щодо протидії коронавірусу на Вінниччині

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський розповів під час брифінгу 17 березня, що ситуація з протидією коронавірусу на Вінниччині повністю контрольована. Усі дотичні служби захисту населення, серед яких поліція, рятувальники, медики, Служба безпеки України та кіберполіція тримають руку на пульсі подій.

— До кінця наступного дня завершать реєстрацію усіх нових карет швидкої, які закупили для розповсюдження по області. До того ж збільшують кількість нових інфекційних ліжок на території Вінниччини і контролюють наявність персоналу у лікарнях, а також їх захист. Ми комунікуємо про закон Верховної Ради про 200% надбавки тим працівникам, які задіяні у роботі з інфекційними хворобами. Центри первинної медико-санітарної допомоги будуть надавати інформацію про діяльність сімейних лікарів, аби ми знали, як вони реагують на виклики і скільки їх працює, – говорить Владислав Скальський.

За його словами, до контролю відсутності гуртової закупівлі в аптеках області мають залучити ГО “Лікарський контроль”. Запаланували створити координаційну групу з представниками основних аптечних мереж для контролю цін на ліки, залишки і поставки протиепідеміологічних засобів, а також популярних препаратів для літніх людей.

— Окрім того, вже є сформована модель базової корзини продуктів, яку передали усім учасникам роздрібних мереж. Ми будемо отримувати інформацію щодо замовлень, дат поставок по роздрібній мережі, а також про залишки товарів та регулювання цін. Наразі контролюємо резервні фонди всіх місцевих бюджетів, а через неможливість зібрати сесію місцевого самоврядування, всі рішення ухвалювати буде бюджетна комісія, – пояснює Владислав Скальський.

Як говорить Владислав Скальський, у Вінницькій області закрили 9 пунктів пропуску, аби припинити міжобласні пасажирські перевезення.

— Найголовніше наше завдання – контролювати виконання всіх рішень уряду. Наприклад, закриття тих чи інших закладів. Служба безпеки України та кіберполіція відслідковує інформаційне середовище – вони забезпечують відповідальність за дезінформацію, яка може призвести до неконтрольованих процесів. Державна служба надзвичайних ситуацій у Вінницькій області відзвітувала про готовність до чергувань та захисту населення, поліція теж отримала всі необхідні завдання щодо контролю ситуації, – наголошує Владислав Скальський.

Він повідомляє, що у Вінницькій області мають створити мобільні групи по догляду за самотніми пенсіонерами.

— Ми маємо в області понад 17 тисяч пенсіонерів, якими опікуються соціальні працівники наших територіальних центрів. Зараз напрацьовуємо маршрути за допомогою соцпрацівників і волонтерів, аби мінімізувати контакти з цими людьми і створюємо відповідні мобільні групи, – підкреслює він. – Окрім того, створюємо окремий благодійний рахунок для пожертв на базі фонду “Подільська громада”. В нас знайшлися люди, які хочуть поділитися своїми ресурсами, щоб протидіяти поширенню коронавірусу. Ми обрали цей фонд, оскільки в них є досвіід і відповідна корпоративна програма. Через приватні повідомлення я сам особисто отримав багато пропозицій від людей, які бажають допомогти. Тому вже є створена електронна скринька, куди можна надсилати різні пропозиції – [email protected].

Нагадаємо, у Вінниці безхатченкам роздали антибактеріальні серветки.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook