У Вінниці безхатченкам роздали антибактеріальні серветки

Потурбуватися про тих, хто сьогодні опинився у вкрай складних життєвих обставинах, закликають вінницькі активісти. Йдеться про безхатченків, які і у звичайний, непандемічний період мають складнощі з особистою гігієною.

Ідеєю захисту безхатченків від коронавірусу поділилася Голова правління ГО ІПЦ “ВІСЬ”, активістка Світлана Дубина:

– Сьогодні роздали все, що змогли купити, бо зараз не дуже то й накупиш – оптом не продають ніде, і я їх розумію. Збирали по три-чотири штуки в аптеці. Загалом придбали 20 упаковок антибактеріальних серветок. Наступний похід плануємо на четвер. Ось зараз люди активно цим цікавляться і хочуть допомогти. Але я не переконую нікого ходити разом зі мною, тим паче у нинішній ситуації. Якщо бажаєте допомогти серветками – то будь-ласка, я тільки за. Але не беріть простих ароматизованих, бо від них мало толку. Потрібні саме антибактеріальні, – розповідає Світлана Дубина. – Можливо, хтось скаже мені, що такі кроки – наче “стріляти з рогатки по горобцям”, але я вірю в те, що роблю, в силу естафети небайдужості.

Для закупівлі серветок були використані кошти, які виділила “Подільська громада” на проект “Світлі вчинки”, який покликаний допомагати саме безхатькам.

За її словами, головним завданням було не стільки придбання серветок, як привернення уваги суспільства до цих людей.

– Роздали ми все на залізному вокзалі. Нас зустріли спокійно, без агресії. Більше безхатченки зараз стурбовані тим, що закриють вокзал, – каже Світлана Дубина. – Після кількох днів на самоізоляції я сьогодні вперше вийшла у місто. На жаль, по нашим людям не помітила нічого особливого у зв’язку з коронавірусом, судячи з поведінки, вони абсолютно не розуміють, що насправді відбувається, усю серйозність ситуації. У масці була тільки я, а ще помітила кількох вагітних у масках. А як на пошту зазирнула – там “оптимістичний” натовп людей, жодної тривоги – всі платять комунальні…

На її думку, старшому поколінню зараз особливо не вистачає додатково інформування, на кшталт додаткової стрічки у новинах з попередженням.

– Дуже не хочеться, щоб статистика смертей включала нашим людям критичне мислення, це має бути по-іншому, – каже Світлана Дубина.

Якщо хочете якось ресурсно долучитися, можна писати безпосередньо активістці у Фейсбук.

Нагадаємо, у Вінниці збирають дезінфікуючі засоби, щоб забезпечити безхатченків

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook