Велосипедом уздовж Дністра

На Ямпільщині розробили новий туристичний маршрут

Зелений маршрут «Легенди Тіраса і Морахви» планують «обкатати» на велосипедах під час цьогорічного туристичного сезону на Ямпільщині. Над ним активно працювали упродовж кількох місяців громади міста Ямполя, сіл Петрашівки, Михайлівки, Гальжбіївки та колектив Державного історико-культурного заповідника «Буша».

До маршруту вже увійшли такі об’єкти, як площа козацьких полковників, парк кам’яних скульптур над Дністром, таємничі підвали старовинного замку Яна Замойського, музей народних ремесл і промислів Гажбіївки, гора Мохната біля Оксанівки та замкова вежа Буші. Наразі триває робота зі створення туристичних карт, буклетів, встановлення стендів та інформаційних табличок на лінії маршруту. Як запевнила голова Ямпільської райдержадміністрації Людмила Майорова, після завершення карантину маршрут вже буде чекатиме на туристів.

  • Оскільки цього року прогнозується активний розвиток внутрішнього туризму, Ямпільщина не стоятиме осторонь, бо ми маємо що показати і про що розказати, – відзначає Людмила Майорова. – Наш край привабливий своїм ландшафтом, флорою і фауною, які сприяють розбудові насамперед зеленого і велосипедного туризму. Тому ще минулого року задля розвитку маршрутів південним Поділлям та Подністров’ям налагодили співпрацю з ековелогуртком «Кураж» та ГО «Акорд» Крижопільського району. Цього року Ямпільщина долучилася до спільноти всеукраїнських велосипедних маршрутів.
  • Людмила Майорова каже, що велосипедисти з Хмельниччини зацікавилися історичним надбанням нашого краю і запропонували створити онлайн карти велосипедних туристичних маршрутів. Допоміг у цьому Сергій Толстіхін, експерт з організації маркетингу дестинацій і розвитку територій. Зараз триває робота зі створенню туристичних карт, буклетів, встановленню стендів та інформаційних табличок по лінії маршруту.
  • У Ямполі створений туристично-інформаційний центр, який допоможе дізнатися більше про історію району, зорієнтуватися в туристичних маршрутах, об’єктах інфраструктури та стане цікавим для туристів. Уже сьогодні відвідувачі мають змогу оглянути експозиції музею козацької слави, який створено за ініціативи місцевих мешканців у підвалах старовинної фортеці, – продовжує голова райдержадміністрації. – Цікавим для туристів стане поїздка до сіл Гальжбіївка та Оксанівка, які розташовані поруч. В Гальжбіївці діє музей народних ремесл та промислів, а його засновник і керівник Галина Собко може провести для відвідувачів екскурсію, наповнену розповідями, легендами та оповідями про історію цих сіл, їх мешканців та неймовірні події, які з ними пов’язані. Гостинно приймають туристів і в Оксанівці, де силами місцевих мешканців створено хостел, діють садиби в автентичному стилі. Ще однією атракцією є катання на кінному возі та огляд мальовничих краєвидів і відвідування місцевих печер.
  • Завершується маршрут у Буші, де можна відвідати скельний храм, вежу оборонної фортеці, Гайдамацький яр, парк історичної скульптури, музеї археології, побуту, художній та інші. Для туристів у Буші діє значна кількість садиб «зеленого туризму».
  • У майбутньому на Ямпільщині планують напрацювати ще кілька зелених маршрутів. Адже і в інших громадах району є чимало цікавого, пізнавального та цінного. Тому координатори проєкту закликають краєзнавців з інших громад долучатися і доповнювати туристичний маршрут новими локаціями, місцевими музеями, світлицями або просто цікавими місцями.

  • Автор Олександра МАКОВЕЦЬКА, фото зі Facebook-сторінки маршруту

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook