У День народження: Вінницький краєзнавчий музей відновив роботу 14 травня

З 11 травня в Україні пом’якшили умови карантину. Відтепер вінничани можуть відвідувати виставки та екскурсії в музеях. У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї вирішили відкрити двері для відвідувачів трохи пізніше – 14 травня.

Чому саме 14 травня? Та як функціонуватиме обласний музей в умовах карантину дізнавалась редакція газети «Місто».

В музеї пояснюють, що цей день обрали не випадково, і річ не тільки в тому, що після карантину потрібно було підготуватись до прийому відвідувачів .

– Роботу ми почали з 14 травня, адже це день народження музею, цього року йому виповнюється 102 роки. Саме 14 травня 1918 року рішенням міської думи під музей було надано приміщення в Мурах і саме від цієї дати ми рахуємо історію Вінницького обласного краєзнавчого музею, – пояснює Світлана Шароварська заступниця директора з наукової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею.
За словами Світлани Шароварської під час карантину в музеї не сиділи без діла. В будівлі закладу провели ремонтні роботи. Працівники встигли підготувати для майбутніх відвідувачів дві виставки, що відкрились 14 травня. Ще одну приурочать до міжнародного дня музею – 20 травня.

— Нині в нас діють дві виставки: «Події та долі: Вінниччина у вирі Другої світової» і «Мої натхненні миті» – це виставка творчості вінницької мисткині Людмили Бондар. Крім того з 20 травня діятиме виставка «В неділю рано зілля копала» – присвячена народній медицині, що готують до міжнародного дня музею, — анонсує Світлана Шароварська.

Хоча карантин і пом’якшили, але епідемія ще не закінчилась, тому в музеї дотримуються всіх необхідних правил. Світлана Шароварська каже, що в закладі обов’язково виміряють температуру співробітників та відвідувачів. Пильнують за дотриманням дистанції і маскового режим. Екскурсії проводять, але тільки для невеличких груп не більше 5 осіб.

Перший час у музеї не чекають великої кількості поціновувачів історії краю, але сподіваються на активніше відвідування влітку.

– Все залежить від епідеміоологічної ситуації. Ще тиждень два великого напливу відвідувачів не буде, але надіємося, що з початку червня активізується внутрішній туризм, і тоді ми матимемо значну кількість відвідувачів, – пояснює заступниця директора з наукової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Щоб не залишати людей без можливості розвитку, Вінницький краєзнавчий музей під час карантину активно жив онлайн життям. І здається зовсім недарма.

– Люди дуже активні були. Всі наші публікації мають по 90-120 лайків, багато перепостів. Відео-екскурсія музеєм Леонтовича , це наша філія в селі Марківка Теплицького району, набрало 15 тисяч переглядів. Ще ми долучились до міжнародного флешмобу #Creepiest Object, де треба було розповісти про найстрашніший або найдивніший експонат, на цьому дописі понад 25 тисяч переглядів, – наголошує Світлана Шароварська.

Автор Анастасія КОРОЛЬ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook