У Вінниці розгорається скандал щодо підвищення тарифів на воду

Голова профільної комісії Вінницької обласної ради з питань ЖКГ Андрій Ковальов повністю підтримав позицію мера Вінниці Сергія Моргунова у тому, що вінницький водоканал не має жодного аргументованого підґрунтя для підвищення тарифів на воду.

– Моя позиція наступна – ніякого підвищення тарифу, – каже Андрій Ковальов. – На останній зустрічі керівництво Облводоканалу запевнило мене як голову профільної комісії, що тариф є рентабельним для підприємства і станом на зараз заборгованість підприємство не накопичує.

Андрій Ковальов

За словами голови профільної комісії обласної ради, він прекрасно розуміє позицію мера Вінниці Сергія Моргунова. Адже 85% абонентів, які обслуговує комунальное підприємство «Вінницяоблводоканал», є жителями міста Вінниці. Натомість саме підприємство належить не міській раді, а Вінницькій обласній раді. Відтак відповідальність за це комунальне підприємство несуть саме депутати обласної ради. Але для споживачів такі колізії незрозумілі.

Андрій Ковальов зазначає, що підтримує також позицію Вінницького міського голови щодо передачі КП «Вінницяоблводоканал» на баланс міста. Каже, сам  обстоює таку позицію. Утім, рішення тут за депутатами обласної ради. А вони, за словами Андрія Ковальова, «граються у дитячий садочок».

– Міська рада нещодавно ухвалила рішення щодо можливого прийняття нашого обласного комунального підприємства на баланс Вінницької міської ради. На жаль, депутати Вінницької обласної ради, з якими я спілкуюся, грають у дитячий садочок і не хочуть передавати це підприємство на баланс міста. У більшості випадків це просто політична складова – подобається чи не подобається Вінницька міська рада чи мер особисто. Ось такі у нас іграшки зараз. А ми з вами як мешканці є заручниками цієї ситуації, – пояснює депутат.

На одній із сесій обласної ради, коли з’ясовували, чому вода з кранів смердить, директору водоканалу Олександру Чернятинському принесли склянку води

Цікаво, що аудит «Вінницяоблводоканалу», який був передбачений підписаною у березні угодою, так і не розпочався. Більше того, частина депутатів обласної ради висловилася проти такої перевірки.

– Міська рада ініціювала створення робочої групи. Дуже нам не просто вдалося її створити. Туди увійшли представники і профільних комісії обласної ради, і депутати обласної ради, і керівництво обласної ради, і представники Вінницької міської ради. Ми з великими труднощами зібралися один раз. І певна частина депутатів висловила своє незадоволення можливістю проведення аудиту нашого обласного комунального підприємства, – каже Андрій Ковальов. – Місто Вінниця постійно підставляє плече, виділяє кошти на підтримання діяльності нашого обласного комунального підприємства, хоча воно йому навіть не належить. І місто ініціювало відповідний аналіз діяльності свого міського комунального підприємства «Вінницяміськтеплоенерго», яке має здійснювати компанія «Делойт».  Запропоновано так само було зробити і на обласному комунальному підприємстві облводоканал. На жаль, жодних документів, щоб проаналізувати фінансово-господарську діяльність водоканалу, станом на зараз вони отримати не можуть. Звичайно, я буду писати особисто запит, заявляти про підтримку нашої профільної комісії. Що це дасть – на жаль, не знаю.

У 2019 році енергетики кілька разів погрожували відключити “Вінницяоблводоканал” від електроенергії – через борги

Водночас на переконання голови профільної комісії з питань ЖКГ Вінницької обласної ради, якщо вінницький водоканал так і залишиться у власності облради і його не передадуть на баланс міста, говорити про покращення якості питної води – неможливо, адже в обласної ради на такі зміни просто немає коштів.

Поговоримо про вчорашній виступ вінницького міського голови, перспективу підвищення тарифу від Облводоканалу та якісну питну воду для вінничан.Моя позиція наступна-ніякого підвищення тарифу.Облводоканал обласне комунальне підприємство. Рішення про можливу передачу на баланс вінницької міськоі ОТГ приймають депутати обласної ради. Як голова профільної комісії ЖКГ четвертий рік наполягаю на передачі на місто цього підприємства ( більше 80% абонентів цього підприємства є абонентами міста Вінниці, потенціалу модернізації ( гроші, інвестиційний клімат … ) для зміни технології очистки та заміни мереж в області не має. Це питання політичне, бо частина депутатів грається в питання «хочемо не хочемо передавати». Нажаль заручниками є мешканці міста Вінниці. Щодо позиції міського голови, знаю він підтримує передачу і відповідний проект рішення був прийнятий на сесії міськоі ради. Тарифи затверджує НКРЄКП не місто і не область. Це якщо коротко. Доречі я особисто четвертий рік наполягаю на проведенні якісних незалежних аудитів на підприємствах монополістах міста та області, але це вже інша історія…І ще одна дуже важлива деталь, усі дочірні підприємства ( районні водоканали ) ми вже давно передали з балансу обласної ради на баланс відповідних громад.З приводу можливого підвищення тарифу: на останній зустрічі керівництво Облводоканалу запевнило мене як голову профільної комісії, що тариф є рентабельним для підприємтсва.

Опубліковано Андрієм Ковальовим Вівторок, 26 травня 2020 р.

– Я впевнений на 100%, що перспектив зміни технології очистки, модернізації мереж не існує, коли це підприємство буде на балансі обласної ради. Як для мешканців міста Вінниці перспектив мати значно кращу якість питної води немає, якщо це підприємство буде на балансі обласної ради, – каже Андрій Ковальов.

У світлі усього цього згадалося, як 11 березня у Вінницькій міській раді підписали угоду про проведення аудиту та надання консультаційних послуг з оптимізації управління двома комунальними підприємствами. Підписи поставили мер Вінниці Сергій Моргунов і директорка напрямку зі стратегічного консалтингу та аналітики ТОВ «Делойт і Туш» Діна Немирович. Присутні тоді були і заступник голови облдержадміністрації, і керівники комунальних підприємств «Вінницяміськтеплоенерго» і «Вінницяоблводоканал».

-А чи не буде саботажу? – запитав один із журналістів.

Нагадаємо, Вінниця – знову без води.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook