Сміттєва порядність на роботі

Вінниця отримала 375 контейнерів для збору сухих побутових відходів, які розташують в офісах

У рамках проєкту з енергоефективності, який фінансувався Швейцарською Конфедерацією, Вінниця отримало 375 спеціальних контейнерів для збору сухих побутових відходів. Великі картонні коробки загальною вартістю понад 33 тисячі гривень планують розташувати у бюджетних та комунальних закладах міста, щоб привчити працівників до розумного сортування і привити перші навички у створенні так званого “зеленого офісу”.

Як повідомила менеджерка проєктів Інституту розвитку міст Яна Чайковська, наразі розробляється загальна міська концепція “зелених” офісів, а також напрацьовується логістика, де саме будуть встановлені нові контейнери, хто і яким чином збиратиме вторинну сировину. Остаточний проєкт мають презентувати до кінця лютого. Але вже зараз бюджетні, комунальні заклади, бізнес-структури та навіть ОСББ зацікавлені у тому, щоб долучитися до проєкту і запроваджувати сміттєву порядність на роботі.

  • У межах проєкту з енергоефективності діє комунікаційна кампанія з підвищення обізнаності населення з питань енергії і клімату. Одним з її компонентів є прищеплення навичок сортування сміття у школах, закладах, установах, а також придбання контейнерів для вторсировини. Наше завдання – навчити людей не викидати все у смітник, а складувати і передавати на переробку. Власне, отримані контейнери покликані розширити коло людей, які відповідально складуватимуть сміття не лише вдома, але й на роботі, – розповідає Яна Чайковська. – До кінця лютого ми презентуємо, як саме і де ці контейнери використовуватимуться. Можливо, будемо встановлювати їх не лише у бюджетних закладах, але й співпрацюватимемо з бізнесом та ОСББ, щоб їх також долучати до збору вторинної сировини. Очевидно, що це буде мобільний проєкт з кількома варіантами: який дієвіше спрацює – той і залишимо.
  • Нагадаємо, восени минулого року в усіх школах Вінниці встановили пластикові контейнери для збору вторинної сировини. Кожен навчальний заклад отримав три контейнери, які дозволили учням сортувати сміття на кілька фракцій: папір, пластик та решта сухих відходів. Окрім цього, для дітей розробили спеціальні екоуроки та екокомікси.
  • Проєкт із енергоефективності у Вінниці реалізується у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO), Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також виконавчим комітетом Вінницької міської ради. Загальний обсяг фінансової підтримки безповоротного гранту зі Швейцарії становив 20,6 мільйона швейцарських франків, внесок Вінниці – 207,2 мільйона гривень.
  • Олександра МАКОВЕЦЬКА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

441 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.