На Вінниччині створили мурал у пам’ять про загиблого Іллю Чернілевського

У селі Буша на Вінниччині створили мурал зі світлиною загиблого військового Іллі Чернілевського. Ідею стінопису подала мама бійця. Виконала роботу мисткиня Ярослава Овчаренко. За основу взяла фото воїна, яке він зробив на фронті.

Ілля Чернілевський пішов на фронт добровольцем у перші дні повномасштабного вторгнення. Служив у 110-й бригаді на Донеччині. 7 травня 2022 року внаслідок мінометного обстрілу росіянами загинув.

За словами мами бійця Ольги Чернілевської, тіло сина з поля бойових дій евакуювати не вдалося.

“Ілля вважається офіційно загиблим. Цей статус я виборола через суд. Здала ДНК. Сподіваюся, що ми його знайдемо. Лише незрозуміло, коли це буде”, — розповіла мати загиблого бійця Ольга Чернілевська.

Аби вшанувати пам’ять сина, жінка вирішила нанести на будинок мурал із його світлиною та птахами, що відлітають у вирій.

“Мені завжди хотілося, аби було місце, де відчувалася присутність Іллі. Виникла думка зробити у Буші — прекрасному селі на Вінниччині, такий мурал. Будинок розташований навпроти музею ткацтва. Там часто бувають туристи. Я б хотіла, аби люди бачили і не забували про те, що в нас  досі триває війна”, — зазначила Ольга Чернілевська.

Втілити задум матері полеглого захисника допомогли рідні та друзі. Малювала мурал мисткиня Ярослава Овчаренко.

“Коли Оля запропонувала цей проєкт, то у мене був певний страх, бо розуміла, що це велика відповідальність”, — розповіла художниця.

Мурал створювали тиждень. Готовий ескіз навели на фасад будинку за допомогою відеопроектора. За основу взяли селфі воїна, яке він зробив на фронті.

“Запам’ятався момент, коли йшла чергова група туристів у музей ткацтва. Серед них був чоловік у військовій формі, він шкутильгав. На той момент уже було зрозуміло, що я малюю портрет військового. Цей чоловік на хвилинку зупинився, віддав честь і пішов далі. Мене цей момент вразив до сліз”, — згадала Ярослава Овчаренко.

Ілля Чернілевський — поет, співак, композитор, актор дубляжу. Перекладав пісні до серіалів та фільмів студій Disney, Universal, Sony та Netflix.

Нині Ольга Чернілевська готує до друку збірку віршів сина. До неї увійдуть 38 поезій Іллі. Вони про війну, кохання і про батьківщину, яку він боронив до останнього подиху.

“Видавати творчість Іллі — основне моє завдання. Як ніби веде мене щось”, — пояснила мама загиблого воїна.

Також Ілля мріяв створити свій гурт, виконувати авторські пісні. Одразу після загибелі захисника його вірш “Завірюха” поклав на музику композитор Віталій Пономаренко.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook