На Вінниччині до держави через суд стягнули 170 тис.грн. орендної плати

На офіційному сайті Войнашівської громади 22 травня з’явилося звернення сільської голови Оксани Шевчук “П’ятий місяць у «підвішеному» стані живе Войнашівська ОТГ в Барському районі”. У зверненні йдеться про те, що мешканці проти приєднання їх громади до Барської. Сільрада готує позов до суду.

“Мова йде про намагання знехтувати волевиявленням виборців уже створеної Войнашівської ОТГ і приєднати її до Барської ОТГ. Це, звичайно, не новий прецедент з наших реалій, але чи виправданий він у даному конкретному випадку?”, – запитує Войнашівська сільська голова Оксана Шевчук.

Далі цитуємо звернення:

“22.12.2019 року відбулися перші вибори у Войнашівській об’єднаній територіальні громаді згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Розпорядження КМУ від 05 лютого 2020 р. №91-р «Про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад» Войнашівська об’єднана територіальна громада визнана спроможною. 

Але 6 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територіальних громад Вінницької області, на карті якого немає Войнашівської ОТГ. В затвердженому Перспективному плані розпорядженням КМУ від 06.05.2020 року №512-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Вінницької області», допущено грубі порушення чинної Методики формування територій громад та Рекомендацій щодо визначення спроможності громад, внаслідок чого  передбачено включення існуючої Войнашівської ОТГ до складу Барської ОТГ з адміністративним   центром в м. Бар, що суперечить вимогам Методики та інтересам нашої громади.

Від січня місяця виконавчий комітет Войнашівської сільської ради  неодноразово звертався до голови Вінницької ОДА Скальського В. В. та надавали інформацію про те, що жителі громади проти приєднання до Барської ОТГ, але жодного разу відповіді не отримували.

Також були направлені листи, звернення до Президента України Володимира Олександровича Зеленського, Прем’єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, Міністра розвитку громад і територій України Чернишова Олексія Михайловича, Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад, депутата Верховної Ради Борзової І. Н. щодо внесення змін до  Перспективного плану формування територій громад Вінницької області і залишити Войнашівську ОТГ згідно перспективного плану в окремою адміністративно-територіальною одиницею.

Люди зробили свій вибір, та з ними ніхто на даний час не хоче рахуватися. То навіщо було витрачати кошти на ту виборчу кампанію, якщо все мають вирішити в ручному режимі за звичним: «Я сказав!..»

Громада Войнашівки Барського району обіцяє вдатися до радикальних дій, якщо нас не буде почуто На даний час готуються документи для подання до суду спільно з іншими громадами, які не ввійшли до перспективного плану”.

Додамо, що 6 травня Кабмін затвердив перспективний план формування територіальних громад Вінницької області, де Войнашівська громада входить до складу Барської ОТГ.

Нагадаємо, Кабмін затвердив перспективний план Вінниччини – 63 ОТГ.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

4690 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.