На Вінниччині назвали лікарні, де на коронавірус захворіли медичні працівники

Із 194 підтверджених випадків коронавірусу на Вінниччині 79 зафіксували у медичних працівників. Детально про ситуацію із зараженням медиків розповів голова вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.

– Щодо великої захворюваності медпрацівників, то тут питання в особистій дисципліні кожного з них, а також у контролі за її дотриманням керівниками закладів. При чому, не тільки безпосередньо на робочому місці, а й під час спілкування з колегами та в побуті. Саме з цією метою Департамент охорони здоров’я зараз оновлює свій наказ по галузі охорони здоров’я в області щодо дотримання протиепідемічних заходів та алгоритму роботи з пацієнтами, які сьогодні по замовчуванню майже всі можуть бути потенційно інфікованими, – зазначив Владислав Скальський.

За його словами, серед захворілих медиків 36 лікарів, медсестер 27, два лаборанти, 13 молодших медсестер і один дезінфектор. Внаслідок заносу збудника у заклади охорони здоров’я самими медиками інфікувалося 48 працівників. Інфікування у сім’ях відбулося у п’яти випадках.

При наданні допомоги хворим на коронавірус інфікувалися 17 медиків. Це відбулося у наступних закладах:

в інфекційному відділенні МКЛ № 1 у Вінниці – 3 випадки,
обласна дитяча інфекційна лікарня – 3
інфекційне відділення Гайсинської лікарні – 1
інфекційне відділення Крижопільської лікарні – 1
Тростянецька лікарня – 2
Гайсинський лабораторний центр – 1
Вінницька “швидка” – 1
ЦПМСД № 4 – 3
ЦПМСД № 5 – 1

У дев’ятьох медичних працівників джерело інфікування знайти не вдалося.
В роботі у епідеміологів наразі загалом ще 260 зразків матеріалів.

Що стосується Калинівської ЦРЛ, де коронавірус виявлено у 26 медиків, то її було визначено одним із чотирьох закладів госпітальної бази з лікування пацієнтів з СOVID-19.

– Департамент охорони здоров’я, обласний лабораторний центр та інші структурні підрозділи облдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, усі силові структури, а також територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади уже місяць працюють у режимі 24/7 для убезпечення максимально можливості кількості жителів вінницької області. Поступово усі розуміють, що це серйозно і ризик інфікування великий. Нам необхідно стримувати розповсюдження інфекції через сумлінне виконання карантинних заходів. Тому працюємо далі, – сказав Владислав Скальський.

Нагадаємо, На Вінниччині на апараті ШВЛ жодного пацієнта з коронавірусом

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook