На Вінниччині лісівники розвішають 18600 шпаківень та синичників

Вінницькі лісівники готові до прильоту та гніздування птахів, розвішують для них хатинки. Цьогорічна тепла пора гарантує раннє повернення перелітних друзів лісу із вирію.

“У 2020 році лісівники Вінниччини розвішають 18600 шпаківень та синичників на площі близько 5 тисяч гектарів”, — інформує пресслужба Вінницького обласного управління лісо-мисливського господарства.

Штучні хатинки для птахів гарантують безпеку, адже хижаки (ворони, сороки, яструби, дятли, куниці, кішки) можуть легко дістатися до гнізда і з’їсти пташенят. А ще штучне гніздування регулює чисельність птахів в період гніздування, а осілі птахи використовують їх також для ночівлі та схованки в непогоду.

Розвішування хатинок для птахів лісівники Вінниччини здійснюють щороку, залучаючи до процесу їх виготовлення та встановлення і дітей – як членів учнівських лісництв, яких у області є 50, так і просто свідомих школярів. Правда, за правилами безпеки дітлахи лише споглядають процес і допомагають подати, піднести майбутню квартирку для птахів тощо. Адже розвішування шпаківень здійснюється на висоті більше двох метрів і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику.

У Гайсинському лісництві ДП «Гайсинський лісгосп» вже давно розвішують шпаківні у лісових угіддях.

До роботи радо приєднались і члени учнівського лісництва «Паросток» Гайсинської ЗОШ №4. Вони допомагали лісівникам на території дендрологічного парку лісництва.

У середньому на одному гектарі лісу необхідно розвішати 4-5 гнізд.

Нагадаємо, у Барській громаді вимагають визнати безпритульних котів частиною екосистеми міста.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.