Могилів-Подільський може залишитись без газу і тепла

Серед міст, у яких можуть виникнути проблеми, якщо Україна і Росія не підпишуть новий контракт про транзит газу, – Могилів-Подільський на Вінничині. Тридцятисячне місто розташоване на кордоні з Молдовою, яка використовує саме російський газ.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

До Могилева-Подільського газова труба заходить з території Молдови, яка зараз споживає саме російський газ.

“Отримуємо газ як кінцева точка з транзитом територією Молдови. Цей газ іде з Івано-Франківської області, проходить через територію Молдови, у нас стоїть ГРС і ми проводимо розподіл”, – пояснює начальник газової дільниці Могилів-Подільського Сергій Бойко.

120 багатоповерхівок, лікарня, 5 шкіл і 5 дитсадків – усе це опалюється газом. Повністю замінити його, кажуть у мерії, не готові.

“Альтернативні джерела у нас існують, але в повному обсязі забезпечити сталу спокійну життєдіяльность у місті буде складно”,- говорить мер Петро Бровко.

Котли на деревині встановлені лише в одному дитсадку. Але обладнання з минулого року не працює. Бо освітяни порахували – грітися дровами не вигідно.

У квартирах замість газу – лише електрообігрівачі. Але система може не витримати навантаження.

“Електрика планувалася під комунальні потреби освітлення. Пошкодяться внутрішні мережі, зовнішні підстанції і взагалі може зникнути постачання”, – каже технічий директор “Вінницяобленерго” Віктор Степанець.
Аби цього не сталося, на деяких підстанціях встановлять обмежувачі – спрацьовуватиме автоматика. Натомість міський голова переконаний, якщо транзитна труба опустіє – газом поділяться сусіди.

“Наші газогони напряму з’єднані з європейськими – Молдова, Румунія, Болгарія”, – говорить мер.

Експерти сумніваються, що на це можна розраховувати.

“Я не уявляю, яким чином напряму можна постачати газ для Могилів-Подільського, наприклад, з Румунії напряму. З Румунії, яка, власне, крайніх два роки має дефіцит видобутку природного газу, щоб країна з імпортера блакитного палива перетворилась на експортера”, – каже провідний експерт енергетичних програм центру Разумкова Максим Білявський.

Могилів-Подільський можна обігрівати, зокрема, і українським газом, кажуть у мерії. Щоправда, схема значно складніша. Блакитне паливо вже пробували прокачувати з найближчого сховища за 300 кілометрів на Прикарпатті. І все одно частина цього пострадянського трубопроводу йде через Молдову.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook