Львівське сміття у Жмеринський район на Вінниччині звозили тиждень

Уже не у Демидівці, але у Жмеринському районі біля села Новоселиця «знайшлася» вантажівка із львівським сміттям. Цього разу одна. Як повідомили у Відділі комунікації Головного управління Нацполіції у Вінницькій області, автомобіль із понад 20-ма тоннами сміття, виявили вночі поліцейській в полі неподалік.

У цьому районі, неподалік села Людавка, планується будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу.

– Я дізнався із соцмереж про цю фуру зі львівським сміттям. Одні джерела зазначають що цю фуру затримали поблизу села Новоселиця, інші біля Людавки, що у Жмеринському районі. Хочу вас запевнити, перше: на територію майбутнього сміттєпереробного комплексу жодної «краплі» сміття потрапити не може. В нас там є охорона, яка не допустить цього. У разі будь-якої спроби вчасно повідомить поліцію, – розповів «Місту» Володимир Ніценко, директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. – По-друге, тільки після того, як ми збудуємо разом із нашими польськими партнерами сучасний сміттєпереробний комплекс за усіма екологічними нормами і європейськими стандартами і здамо його в експлуатацію, лише тоді зможемо приймати сміття на переробку.

Володимир Ніценко додає, що неподалік будівництва сміттепереробного заводу, у лісовому масиві справді є сміттєзвалище.

– Воно не має захисного екрану та несе реальну загрозу для довкілля. Я вважаю, що цю проблему ми маємо вирішувати спільно з усіма громадами, щоб не було таких несанкціонованих випадків забруднення території, як от із цим львівським сміттям, – каже Володимир Ніценко. – У цій ситуації можна лише подякувати поліції за пильність, що вони вчасно це виявили і затримали фуру з цими побутовими відходами.

За фактом нової спроби підкинути львівське сміття у Вінницьку область розпочато кримінальне провадження – за ч. за ст. 239 КК України (забруднення або псування земель). 

Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, слідство з’ясувало, що несанкціоноване накопичення та захоронення побутових відходів на території земельної ділянки, що у Жмеринському районі тривало протягом тижня.

– У ході проведення огляду місця події та транспортного засобу установлено, що відходи, з метою незаконного захоронення, транспортувалось з м. Львова, – зазначають у пресслужбі відомства.

Але вочевидь, кримінальні провадження «сміттярів» не лякають. Бо це вже друге протягом останнього місяця. Та й відкритим і не з’ясованим залишається зокрема і те, яким чином ці львівські вантажівки із львівським сміттям взагалі спокійно проїжджають через пів України? У справі по Демидівці, за інформацією слідства, на сміття не було необхідних документів. Цього разу слідство каже про несанкціоноване накопичення та захоронення побутових відходів. Словом, питання є. А по факту? Конкретно ця вантажівка з львівським сміття – тепер стала проблемою уже іншої громади. Як кажуть: з хворої голови – на здорову.

Нагадаємо, вивезти до останнього кілограма: у Демидівці громада вимагає прибрати з території села львівське сміття до 1 вересня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2510 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.