Взуття, виконане з дійсно якісних матеріалів, здатне прослужити не один сезон. Однак нерідко воно досить скоро втрачає первинну красу і навіть звичайні властивості. Здебільшого виною тому – неправильне зберігання. Дійсно, сьогодні мало хто може приділяти достатньо уваги тому питанню, як правильно зберігати зимове та інше взуття. Цей аспект зазвичай вважають другорядним і неважливим, тому й зберігання часто виконується з порушенням основних правил. Але насправді правильне зберігання і догляд за речами здатні подовжити час їхньої служби.

як зберігати взуття

Фото з сайту: rbrn.com.ua

Мало просто відправити пару в коробку або шафу для міжсезонного зберігання взуття. Його також потрібно надійно вберегти від різноманітних факторів, здатних завдати шкоди. Наприклад, взуття необхідно обробляти спеціальними засобами, сушити лише природним чином і зберігати обов’язково чистим.

Корисні поради щодо підготовки

Перш ніж відправити взуття на зберігання, бажано ретельно підготувати його, керуючись подальшими рекомендаціями:

  • у високі чоботи потрібно вставити спеціальні тримачі, наповнені водою пластикові пляшки або просто зім’ятий папір, але в жодному разі не м’яти халяву;
  • важливе очищення від пилу і бруду, просушування, змащування кремом і обробка спеціальними захисними засобами;
  • розділити пари не тільки за сезонами, а й за належністю членам сім’ї;
  • усунути дефекти, замінити пошкоджені набійки та зламані блискавки.

Де і як зберігати взуття?

Взуття, яке має тримати форму, дуже вимогливе до зберігання через свою структуру. Втрата форми призводить до пошкоджень, які непросто усунути, тому правильно буде з самого спочатку зберігати його за допомогою спеціальних тримачів або в рідному пакуванні. Якщо набити такі моделі папером, це допоможе не тільки зберегти положення, а й боротися із зайвою вологістю.

Правильне зберігання сезонного взуття передбачає перебування кожної з пар в окремій коробці, щоб захистити їх від бруду та надлишку вологи. Додатковий плюс у тому, що в товарних коробках зазвичай є спеціальні отвори для вентиляції повітря.

Якщо коробок немає, зимове взуття бажано зберігати в окремих дихаючих мішках. Літнє ж можна упаковувати по кілька пар, щоб воно займало менше місця.

Визначившись, як зберігати взуття, потрібно розібратися з відповідним місцем. В ідеалі це має бути кімната, виділена під гардеробну, проте в міських квартирах нечасто зустрінеш подібну розкіш. Тому комфортним варіантом стане звичайна шафа або ж спеціально обладнане під взуття місце в передпокої.

Антресоль, у цьому разі, далеко не кращий вибір для зберігання. Річ у тім, що тепле повітря завжди підіймається вгору, а в умовах підвищеної температури та сухості взуття може почати тріскатися. Також бажано уникати місць поруч із ванною або кухнею, адже там дуже волого, що може посприяти утворенню цвілі та неприємних запахів.

Основні правила зберігання взуття: як правильно зберігати взуття

Серйозно зацікавившись питанням зберігання взуття, потрібно запам’ятати важливість водно-температурного балансу. У вибраному приміщенні повітря не має бути дуже вологим, інакше черевики обов’язково вберуть надлишки. Не можна допустити й того, щоб температура опустилася нижче 14 градусів. Тому неопалювані приміщення також варто виключити зі списку варіантів.

Правильне зберігання взуття не просто допоможе забезпечити порядок і затишок у домі, а й збільшить термін експлуатації речей, надалі – скоротить час на пошуки потрібної пари та її підготовку до використання. Якщо квартира зовсім невелика, на перший погляд, може здатися, що розв’язати питання буде нелегко. Однак правильна організація допоможе навіть на невеликій площі викроїти трохи простору і з комфортом розмістити взуття всіх членів сім’ї.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook