Відсутність одного зуба часто стає серйозною проблемою. Підвищується тиск на решту щелепи, що може призводити до небажаного зміщення або навіть руйнування. Щоб упоратися з цією проблемою, стоматолог може порекомендувати посилання на реставрацію, яка допоможе відновити зуб із функціональної та естетичної точки зору. Але для початку варто розібратися з актуальними способами в цій індустрії. Важливо дізнатися про доступні матеріали та їхні переваги.

0oxRz4aqZIyGiyQO5w7TSmw1ek_AtOa_3GPLdwJyET25GxwcjEa8ms-mWhlli_lGko0ZkjtxvWsujmYCS7512zeM_P_ky5iNHgbpYbWD3ukwLkYsms1p6J3Duwl0ANy-dp_HcGnLjjZcPibk9prnAQA

Сучасні способи реставрації зубів

Першим етапом стане ретельна та досконала діагностика. Навіть професіонал не зможе сказати, як відновити втрачений зуб якісно та надійно без попереднього огляду. Є кілька аспектів, які вплинуть на рішення стоматолога щодо реставрації:

  • кількість відсутніх зубів;
  • стан ротової порожнини;
  • анатомічні особливості;
  • наявність спеціальних протипоказань.

Крім того, чималий вплив на перебіг лікування має фінансовий аспект. Багато способів досить затратні, тому доводиться орієнтуватися на бюджет пацієнта. Звісно, у низці ситуацій лікарі вдаються до економних альтернатив, аби провести своєчасне відновлення зубів.

Сьогодні існує кілька актуальних способів реставрації. Прямий метод передбачає нарощування зубної тканини, тобто працює за принципом пломбування. Якщо протезування не уникнути, стоматологи вдаються до непрямого методу. Це може бути коронка, міст чи навіть знімне протезування. Питання, чим замінити зуб, якщо його втрачено, також актуальне. Тут застосовується відновлювальний метод з імплантацією.

Непряма реставрація зубів

IzfbIr9qesUVOoMtN9u2ymE3s4_Z1sbI4zwvp41qCwHDBdhatFxBalH5ReQN1OriKYhwcxS735d53yfD6N-ma4Q1a8NT_HBagDRlU4xJfAJQEbuu62PyTDfq_sriC_7DEigH0rCis_tZuG-foylDHuQ

Незважаючи на те, що цей метод відновлення зуба дорожчий, він ефективніший та довговічніший. Які причини підвищеної вартості? Відзначають такі параметри:

  • висока вартість матеріалів для протезування;
  • досить складна робота з виготовлення протезів;
  • затребуваність процедури через її результативність;
  • довговічність остаточного результату;
  • візуальна привабливість та естетичність.

Що стосується недоліків, то тут виділяють ціну та тривалість лікування. На відміну від прямого протезування, яке займає кілька годин, ця процедура потребує тривалого періоду відновлення. Крім того, важлива попередня підготовка ротової порожнини та пломбування каналів.

Що стосується типів непрямої реставрації, то тут все залежить від поточної ситуації. Якщо постраждав лише один зуб, то рекомендують використовувати коронки. Ще один варіант – зліпок із кераміки. Він підійде, якщо зруйновано менше, ніж половину зуба. Вкладка прослужить довше за звичайну пломбу і витримує набагато більше навантаження. Для передніх зубів чудовою опцією стануть вініри. Вони справляються з легкими візуальними недоліками та тріщинами, роблячи усмішку ідеальною.

Як відновити кілька зубів

З роками питання про те, як відновити втрачений зуб, набуває іншого рівня складності. Доводиться вдаватися до радикальніших заходів. Зокрема, травми та природний процес старіння призводять до втрати кількох зубів. Якщо є достатня відстань для мостового протеза, то стоматологи рекомендують саме цю опцію. Вона працює за рахунок створення зв’язку між імплантами та вцілілими зубами. З естетичної точки зору цей варіант не поступається коронкам чи вінірам.

Сучасні виробники пропонують якісні імпланти, які практично не відрізняються від рідних зубів. Пацієнти не скаржаться на дискомфорт чи неприємні відчуття у ротовій порожнині. Єдина причина для альтернативи у вигляді знімних протезів – наявність персональних протипоказань.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook