Клей для тканин

У виробництві текстилю незамінним продуктом виступає клей для тканин – спеціальний адгезив для склеювання різних матеріалів, якщо традиційне з’єднання ниткою неможливе з будь-якої причини. Клей має бути якісним, забезпечувати надійність фіксації та акуратність обробки текстилю, адже важлива естетична складова готового виробу. У статті розглянемо, яким буває клей для одягу та який конкретно вибрати.

Яким має бути клей для текстилю та його види

У текстильному виробництві при випуску одягу та аксесуарів часто виникає необхідність приклеїти різні намистини, стрази, паєтки, фурнітуру та ін., це стосується виготовлення взуття. При цьому адгезив повинен бути прозорим, щоб не псувати текстиль, водостійким, стійким до високої температури, щоб витримувати множинні цикли прання одягу.

Компанія «Люкс-Х» пропонує текстильний клей таких типів:

 • ПВА;
 • дисперсію ПВА;
 • спеціальний клей для текстилю;
 • аппрети – просочення для тканин.

Знайомий всім ПВА широко використовують у побуті та промисловості, інші типи адгезивів затребувані переважно у виробничих умовах.

Серед основних властивостей, які має будь-який клей для тканини, що випускається компанією «Люкс-Х»:

 • висока міцність та еластичність швів;
 • клей не жовтіє згодом, залишається прозорим протягом усього терміну експлуатації одягу чи аксесуара;
 • добре фіксує різні типи тканин;
 • препарат не виділяє токсичних речовин;
 • концентрований, що забезпечує надійність та довговічність з’єднання текстилю;
 • адгезив стійкий до різних зовнішніх факторів.

Чим приклеїти тканину до тканини: властивості різних типів клею

Тепер розглянемо характеристики, які має кожен клей для тканини з перерахованих раніше.

ПВА:

 • виробляється у вигляді в’язкої рідини білого кольору, проте після нанесення та висихання стає прозорим;
 • стійкий до води – після прання одягу клей не змивається;
 • екологічно чистий склад, що дозволяє застосовувати клей навіть при виготовленні дитячого одягу, медичного текстилю та ін.;
 • зберігається рік із виробництва.

Дисперсія ПВА за характеристиками схожа на попередній продукт, що підходить для машинного та ручного нанесення.

Спеціальний текстильний клей для тканини вважається найкращим рішенням при виробництві одягу, взуття та аксесуарів. Він формує гнучкий шов, висихає порівняно довго, що дозволяє коригувати положення елементів і не допустити помилок при склейці. Адгезив для текстилю випускається безбарвним, наноситься з використанням професійного обладнання, тому використовується у промислових умовах та не підходить для домашнього застосування.

Крім того, буває водорозчинний клей для тканини – він потрібен для тимчасової фіксації елементів одягу, випускається у вигляді спреїв, в тюбиках, «олівцях» та ін.

Навіщо потрібен аппрет?

Спеціальні просочення використовуються для покращення властивостей виробів: їх застосовують при виготовленні нетканих матеріалів, обробляють ними ворс під час виробництва штучного хутра.

Апрет для текстилю забезпечує водовідштовхувальні, антистатичні властивості, не дозволяє одягу змінюватися, формує своєрідний каркас, підвищує міцність.

Якщо вам потрібний адгезив або просочення для текстилю, звертайтесь до менеджерів компанії «Люкс-Х». Замовити продукт можна в роздріб та гуртом, також можливе виготовлення апретів з урахуванням індивідуальних побажань. Клей доставляється поштовими службами Україною, на нього встановлено доступні ціни.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook