Знайда: новонародженого хлопчика залишили вночі у «Вікні життя»

Малюка, у костюмчику і закутаного у ковдрочку, знайшли посеред ночі монахині Монастиря Згромадження Дочок Милосердя Канасіянок у «Вікні життя». Це сталося ще наприкінці травня. А наприкінці липня виконком міської ради надав дозвіл, аби міський РАЦСу на реєстрацію знайди. Така процедура.

  • Хлопчик новонароджений. Зовні було видно, що минув лише день після пологів. Тут він пробув кілька годин: поки приїхала поліція та медики, – розповідає секретарка монастиря Марина Киричук. – Малюка оглянули, а потім направили у Центр матері і дитини. Там дітьми опікуються і лікують у разі необхідності, аж поки не визначать, що робити далі.
  • Цей хлопчик – уже другий, якого протягом 2020-го залишили у «Вікні життя» у Вінниці. Власне, «Вікно життя» і створювалося для того, щоб залишити там дитину анонімно. Воно реагує на відкриття дверцят – тоді одразу лунає сигнал в декількох місцях монастиря, який чутно тільки монахиням. За час, поки сестри дійдуть туди, людина, яка принесла немовля, має час піти непоміченою. Із 2011 року у «Вікні життя» знайшлися двоє дівчаток та троє хлопчиків.
  • Начальниця служби у справах дітей Вінницької міськради Людмила Шафранська каже, що таких підкинутих, знайдених дітей або тих, що батьки залишають у лікарнях, загалом у Вінниці небагато. У 2018 році був один такий випадок, у 2019-му – не було жодного.
  • Батьків першого підкинутого у 2020 році хлопчика пощастило знайти. Із ними працювали психологи. Як з’ясувалося, мати підкинула дитину, про народження якої батькові, з їх слів, не було відомо. Дитину повернули у родину. А от батьків цього хлопчика на сьогодні знайти не вдалося, – каже Людмила Шафранська.
  • Психологиня Наталія Лукашенко розповідає, що залишити дитину після пологів може емоційно незріла особистість. І вік жінки тут значення не має.
  • На жінку можуть вплинути різні чинники – це страх просити про допомогу і страх відмови. Звісно, після пологів жінки налякані невідомістю, зокрема, виникає післяпологова депресія. У жінки затьмарена свідомість і вона може навіть не розуміти, що саме коїть. А коли прийде до тями – не згадає, що і навіщо вона зробила. Це стан, схожий на наркотичне сп’яніння – людина просто не може себе контролювати, – розповідає Наталія Лукашенко.
  • Якщо батьки хлопчика не знайдуться, його віддадуть на усиновлення.


Автор Діана КОЛНОГУЗОВА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2.5K5 5

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.