«Залишитися осторонь неможливо». Як вінницькі підприємці допомагають вимушеним переселенцям?

Вже більше двох місяців, як заклади освіти змінили своє початкове значення і підлаштувались до умов воєнного стану в країні, тому наразі «Комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №9 Вінницької міської ради» став транзитним центром розміщення внутрішньо переміщених осіб. Станом на 29 квітня тут проживає 68 внутрішньо переміщених осіб.

Вінницька міська рада дбає про забезпечення харчуванням людей, які перебувають у центрах розміщення ВПО створених на базі освітніх закладів.

«Ми продовжуємо також комунікувати з волонтерами й підприємцями та спільно забезпечуємо харчуванням та гуманітарною допомогою вимушених переселенців», – розповіла директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко.

Зокрема, почали співпрацю з небайдужими підприємцями, які вирішили готувати гарячі обіди за свій рахунок. Вже четвертий день Подільський центр забезпечує переселенців, що перебувають в ліцеї №9, першою та другою стравами.

Директор центру, Валерій Пилипенко, зізнається, що не міг залишитися осторонь від проблем людей, які втекли від війни.

«На базі нашого центру є їдальня, де з початку березня готують їжу для ВПО. Протягом цього часу ми надали свої послуги понад 3 200 переселенцям. Зараз на прохання міської ради ми вирішили допомогти людям, які наразі проживають у школі №9. Привозимо сюди гарячі обіди – суп або борщ, каша чи макарони. До меню обов’язково входить м’ясо чи риба. Також, ми бачили, що у школі є і сім’ї з дітьми, тому в планах – забезпечити їх смаколиками, а саме йогуртами, морозивом, соками та іншими солодощами, адже розумію, що вони, як і всі діти хочуть поласувати чимось смачненьким», – каже директор центру «Подільський» Валерій Пилипенко.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook