З крові “ковідних” вінничан виготовлятимуть ліки для важких хворих

У Вінницькому обласному центрі служби крові завтра, 23 грудня, виявлятимуть антитіла до COVID-19 в організмі людини. Для цього в установі тестуватимуть донорів, які перенесли інфекцію та вилікувались. на наявність антитіл до коронавірусу. Як розповіла директорка закладу Оксана Банах, така процедура буде безкоштовною. 

“Проводити тестування донорів на наявність антитіл зобов’язали у МОЗ, адже з “ковідної” плазми виготовлятимуть важливий препарат. Отримані ліки будуть вводитися в протоколи лікування важкохворих. Європа уже запустила цей проєкт. Тому ми не відстаємо. У нас є завод — фракцинатор, який буде виготовляти такі ліки. Для початку ми починаємо заготовляти сировину.”, – повідомила директорка КНП “Вінницький обласний центр служби крові” Оксана Банах.  

Крім цього, донорам безкоштовно видаватимуть результати тестів на коронавірус, який надалі можна використати за потребою. 

“Для донорів також важливо знати свій статус “ковідний”. В майбутньому така людина є безпечною і може не захворіти. Тести закупили завдяки державним квотам. Нам їх вистачить на пів року, а потім, якщо буде потрібно, нас може профінансувати обласний бюджет. З Нового року Центру необхідні донори, тому закликаю усіх прийти та здати кров”, – наголошує директорка. 

Для кроводачі донорам потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка – то довідку про місце реєстрації). 

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2760 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.