Як змінила та чого навчила вінничан війна?

До початку повномасштабної війни про комендантську годину  репресії та війну всі знав тільки з книжок, але як кажуть українці, «не так сталося, як гадалося».

Війна росії назавжди змінила життя кожного українця та українки. Українці рятувалися від біди за кордоном, на колінах зустрічали тіла наших захисників, волонтерили, плакали й молилися. Всі продовжують це робити, продовжують жити та боротися за перемогу, за право бути собою.

Журналістка видання “Місто” запитала вінничан, як їх змінила війна.      

“Війна навчила мене ще більше цінувати рідних і близьких. Я почала частіше говорити кожній дорогій мені людині про те, наскільки цінною вона є для мене. Казати, що люблю і дякувати, обіймати і цілувати, турбуватися і пробачати. Війна кардинально змінила щоденний ритм життя нашої сім’ї. Кожен завжди мусить бути напоготові. Техніка має бути заряджена, треба турбуватися про запас пального, води та їжі”, – розповіла пані Ірина.

“Війна навчила мене не боятися. Я вже не думаю про постійні фінансові складнощі, про те, що мені важко виховувати дітей чи встигати все заплановане. Кожен виклик, кожну проблему просто сприймаю як можливість розвиватися, рухатися далі і шукати альтернативні шляхи розв’язання тієї чи іншої задачі. Війна навчила мене чекати. Щодня прокидатися та засинати з переконанням, що минув ще один день, який наблизив нас, українців, до перемоги!”, – поділилась вінничанка Світлана.

“Чи змінила мене війна? Так. Змінила. Не панікувати – навчилася. Включати холодний розум – навчилася. Терпінню, самостійності, ненависті до тих, хто приніс війну – навчилася. Цінувати ще більше кожну мить з родиною, частіше казати “люблю” та “сумую” – без сумніву”, – поділилась пані Анна.               

Отже, можна сказати, що кожен вінничан почав сильніше любити та цінувати. Всі українці тільки після 24 лютого почали помічати такі речі, які раніше ніколи б і не помітили. Тому саме зараз час жити, вірити та чекати, адже перемога уже зовсім близько.

Світлана Вдовиченко

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook