Як у Вінниці прибирали "Хімік", а у Петрашівці гирло Мурафи

У суботу 19 вересня вінничани долучилися до Всесвітнього дня прибирання “World cleanup day” та Міжнародного дня чистих берегів.

У рамках Всесвітнього дня прибирання відбулась екоакція “Побачив? Прибери!”, яку організувала волонтерська організація “Let’s Do it Ukraine” спільно з міжнародною організацією “Let’s Do it World”.

– “World cleanup day” проходить у 180 країнах світу і у 24 регіонах України. Цього дня люди виходять на спільні великі прибирання, – розповіла координаторка “Let’s Do it Ukraine” у Вінниці Ольга Резнік. – У нас було дві великі локації – це пляж “Хімік” та територія біля Вишенського озера. Головною локацією обрали саме пляж, туди на прибирання прийшли понад 100 осіб.

Організатори обрали пляж “Хімік” через те, що там завжди багато людей, але сміття майже не прибирають.

– Ще до початку акції ми їздили по різних вінницьких локаціях, дивилися де скільки сміття, перевіряли чи є на території, наприклад, бите скло і використані шприци. В результаті зупинилися саме на “Хіміку”: там справді занедбана територія, люди відпочивають і залишають по собі багато сміття, – зазначила вона.- На пляж прийшли люди абсолютного різного віку, яким перед початком прибирання провели короткий інструктаж з техніки безпеки. Ми забезпечували волонтерів рукавичками, сміттєвими пакетами, масками та антисептиками. Також видавали спеціальні щипці, аби люди не брали небезпечні предмети руками. Сміття було справді багато, але найбільше – недопалків від цигарок, які дуже погано розкладаються. Ми зібрали близько 150 мішків сміття, яке вивіз “ЕкоВін”.

На її думку, такі акції проводити вкрай потрібно, бо вони не лише покращують простір, але й змінюють людей.

– Мені здається, що людина яка хоча б раз долучиться до подібного прибирання, вже не захоже викидати сміття не у смітник, – переконана вона.

А ГО “Туристична Ямпільщина” та МЦ “Квадрат” 18-20 вересня розчищали гирло річки Мурафа, поблизу Петрашівки Ямпільського району.

– До нас звернулась громадська організація “Туристична Ямпільщина”, що вони хочуть провести таку акцію, а ми вирішили їм у цьому допомогти. Ще раніше вони виграли проєкт розвитку територіальних громад з приводу облаштування туристичної зони, якраз біля Петришіви. Представники цієї організації закупили дерев’яні човники, зробили причали і проводили там невеликі екскурсії по Мурафі. Але згодом багато великих дерев попадало у воду, виявилось, що річка дуже захаращена і там не просто важко, але й небезпечно проливати. Ми скоординували там місцеву владу, залучили Товариство Червоного Хреста, також у заході взяли участь їхні місцеві та наші вінницькі волонтери, – розповів в. о. директора вінницького обласного молодіжного центру “Квадрат” Сергій Шмігленко. – Ми розпилювали ті дерева, підіймали з води частинами і вже на березі різали ще дрібніше, щоб можна було потім ще раз використати як дрова. Також додатково ми прибрали берег річки від сміття, – розповів Сергій Шмігленко.

Він зазначив, що до акції долучилось багато людей, були навіть сім’ї з дітьми. Також організатори вирішили зробити прибирання культурною подією і окрім роботи, волонтери дивилися кіно під зорями, слухали корисні лекції та побували на екскурсії у Державному історико-культурному заповідники “Буша”.

Сергій Шмігленко додав, що такі акції дають людям можливість усвідомити наскільки важливо зберігати чистоту природи.

– Насправді у нас в суспільстві є з цим проблеми, – впевнений він. – Коли ми виїжджаємо у якісь туристичні місця, то бачимо безліч сміття. Не дивлячись на те, що ми рухаємось у Європу і у нас є певні європейські цінності, на жаль, поки ми їх ще до кінця не дотримуємось.

Нагадаємо, під час прибирання «Бригантини» назбирали більше сотні мішків непотребу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1450 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.