Володимир Гройсман про Програму антикризової підтримки громади «Вінничани важливі»: Те саме треба зробити на рівні держави

Антикризова програма підтримки громади, яку ухвалили на сесії Вінницької міської ради, може стати основою для ухвалення чинним Урядом антикризової програми підтримки українців. Про це заявив прем’єр-міністр України (2016-2019 рр) Володимир Гройсман. За його словами, зараз ніхто не має права гаяти час і потрібно максимально швидко ухвалити комплексні рішення, результатом яких стане підтримка громадян та економіки.

– Під час кризи найбільше страждають люди. І обов’язок держави ухвалити всі необхідні рішення, щоб підтримати людей, економіку та здоров’я. На превеликий жаль, за кілька місяців карантину Уряд не поклав на стіл чіткий план дій щодо підтримки людей та національної економіки. На відміну від інших європейських країн в Україні такого плану немає. Я неодноразово пропонував Уряду прийняти конкретні кроки для підтримки людей. Але цього зроблено не було, – сказав Володимир Гройсман. – Наша команда у Вінниці нещодавно ухвалила рішення про формування такої програми, яка може бути основою і прикладом для урядової програми і для програми інших міст і громад України.

Антикризову програму підтримки громади «Вінничани важливі» ухвалили на сесії Вінницької міської ради 22 травня. Програма складається з трьох блоків: охорона здоров’я, соціальний захист, економіка і захист підприємництва.

– Частина перша – охорона здоров’я, яка об’єднує чіткі кроки. По-перше: захистити медиків, належно фінансувати їхні зарплати, забезпечити обладнанням, медикаментами, засобами захисту. Ні для кого не є секретом, що восени ми можемо очікувати другу хвилю коронавірусу. Ми маємо використати цей золотий час для того, щоб дуже добре підготуватися і бути готовими, – зазначив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що він раніше уже пропонував нинішньому уряду підтримати людей, які вимушено втратили роботу.

– Я пропонував Уряду – ухватили рішення про те, щоб надати підтримку на рівні мінімальної зарплати для цих людей на період карантину. Але і цього зроблено не було. У Вінниці затверджена програма, яка підтримує соціально незахищені верстви населення і пенсіонерів. Це чітка фінансова підтримка, каже Володимир Гройсман.

Звернення до Уряду

Під час кризи найбільше страждають люди. І обов’язок держави прийняти всі необхідні рішення для того, щоб підтримати людей, економіку та здоров’я. На превеликий жаль за кілька місяців карантину Уряд не поклав на стіл чіткий план дій щодо підтримки людей та національної економіки. На відміну від інших європейських країн в Україні такого плану немає. Я неодноразово пропонував Уряду прийняти конкретні кроки для підтримки людей. Але цього зроблено не було. Наша команда у Вінниці нещодавно прийняла рішення про формування такої програми, яка може бути основою і прикладом для урядової програми і для програми інших міст і громад України.Програма складається з трьох частин. Частина перша – охорона здоров’я, яка об’єднує чіткі кроки. По-перше: захистити медиків, належно фінансувати їхні зарплати, забезпечити обладнанням, медикаментами, засобами захисту. Ні для кого не є секретом, що восени ми можемо очікувати другу хвилю коронавірусу. Ми маємо використати цей золотий час для того, щоб дуже добре підготуватися і бути готовими.Питання номер два – соціальний захист. Ми знаємо, що мільйони людей внаслідок карантину й епідемії втратили роботу. Вони не тільки втратили роботу, а й засоби для існування. У них просто немає грошей. Тому я пропонував Уряду – прийняти рішення про те, щоб надати підтримку на рівні мінімальної зарплати для цих людей на період карантину. Але і цього зроблено не було. У Вінниці затверджена програма, яка підтримує соціально незахищені верстви населення і пенсіонерів. Це чітка фінансова підтримка.Блок номер три – питання економіки, захисту підприємництва і відновлення економічного зростання. Прийняті рішення, які дозволять звільнити підприємців від оплати податків на період карантину. Прийняті рішення, які дозволять за рахунок, у тому числі місцевих коштів, стимулювати кредитування «під нуль». Прийняті рішення стимулювати збільшення кількості і збереження робочих місць. На кожне робоче місце буде цільова дотація 1000 грн, яка дорівнює сплаті єдиного соціального внеску. Це конкретна допомога тим, хто хоче відновити роботу своїх підприємств і зберегти свої колективи.Те ж саме потрібно зробити на рівні держави. Уряд має прийняти програму, підтримати людей. Це не просто вимога, це обов’язок Уряду в такий складний час.Ця програма може бути основою для програм місцевих, програм громад і областей. Ніхто не має права сьогодні гаяти час. Приймайте рішення, підтримайте людей, підтримайте економіку і підтримайте державу. Я мав честь працювати над цією програмою, і вважаю, що це ефективні кроки, які дозволять підтримати людей в цей надзвичайно складний час.Вінницька міська рада Сергій Моргунов

Опубліковано Volodymyr Groysman Неділя, 24 травня 2020 р.

За його словами, у питаннях економіки і захисту підприємництва у вінницькій антикризовій програмі ухвалені такі рішення:

– на кожне робоче місце буде цільова дотація, яка дорівнює сплаті єдиного соціального внеску;

– звільнення підприємців від оплати податків на період карантину;

– стимулювання кредитування «під нуль».

– Це конкретна допомога тим, хто хоче відновити роботу своїх підприємств і зберегти свої колективи. Те ж саме потрібно зробити на рівні держави. Уряд має ухвалити програму, підтримати людей. Це не просто вимога, це обов’язок уряду в такий складний час, – зазначив Володимир Гройсман. – Ця програма може бути основою для програм місцевих, програм громад і областей. Ніхто не має права сьогодні гаяти час. Приймайте рішення, підтримайте людей, підтримайте економіку і підтримайте державу. Я мав честь працювати над цією програмою, і вважаю, що це ефективні кроки, які дозволять підтримати людей в цей надзвичайно складний час.

Нагадаємо, мер Сергій Моргунов презентував план підтримки медиків, підприємців та вінничан, які потребують соціальної допомоги громади .

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook