Вінницька лікарня №1 може загалом прийняти 310 хворих із COVID-19

У Вінниці на сьогодні немає критичної ситуації з ліжкомісцями для лікування хворих на коронавірус. Загальна потужність першої міської лікарні, яка у Вінниці є базовою для лікування пацієнтів з COVID-19, – 310 ліжок. Про це 22 травня на сесії Вінницької міської ради повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

– Відповідно до того, як буде поширюватися коронавірусна інфекція у місті Вінниці, ми передбачали фази заповнення ліжкового фонду, – сказав Олександр Шиш. – На першій фазі ми передбачали заповнити інфекційне відділення, реанімаційне відділення, частини ревматологічного і неврологічного відділень. Тобто на початку епідемії ми виділили 59 ліжок. Як тільки кількість пацієнтів наблизилася до 58, ми залучили додаткові ліжка – додали 22 «ковідних» ліжка для надання допомоги пацієнтам з коронавірусом.

За його словами, у Вінниці в разі потреби готові розгорнути додаткові ліжка для пацієнтів з   COVID-19, розроблений відповідний план.

– Тобто у нас на сьогодні проблем надання стаціонарної допомоги «ковідним» пацієнтам у місті Вінниці немає, – резюмував Олександр Шиш.

Мер Вінниці Сергій Моргунов зазначає, що і Вінниця, і Вінницька область перший етап карантину пройшли достойно. А наповненість першої міської клінічної лікарня пов’язує з тим, що вона була найбільш підготовлена для прийому таких пацієнтів і стала опорною.

– Ми у 2015, 2016, 2018 роках провели відповідні заходи по створенню сучасного реанімаційного відділення, створення інфекційного відділення, провели відповідні ремонти. Перша лікарня виявилася базовою лікарнею для лікування хворих на коронавірус. Тому навіть возили до нас не тільки вінничан, а й з Калинівського району, з Немирівського району, з Гайсинського, – зазначив мер міста Сергій Моргунов. – Наші лікарі в буквальному сенсі слова були на передовій. Але коли вже були підготовлені і Вінницька районна лікарня, і Калинівського лікарня… Тому я вважаю, що охорона  здоров’я Вінницької області і міста Вінниці зокрема перший етап карантину пройшли достойно.

Наразі за словами міського голови, розслаблятися не варто. Одне першочергових завдань – забезпечити медиків усім необхідним, аби вони могли і далі надавати допомогу пацієнтам.

Нагадаємо, COVID-19 на Вінниччині: 5 смертей за останній тиждень і переповнена лікарня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.