Вінницька делегація повернулась із Любліна

Слухали лекції, ділилися досвідом, обмінювалися практиками, розробляли нові ідеї щодо міжнародного партнерства та іноземних донорів. Представники департаменту культури Вінницької міської ради та міських закладів культури в межах проєкту #EU4Culture повернулись з освітнього тренінгу з інтернаціоналізації, який проходив у місті Люблін.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Головна спеціалістка відділу культурно-мистецьких закладів департаменту культури Вінницької міської ради Вікторія Яременко, зазначила, що протягом трьох днів для учасників делегації проводили захоплюючі лекції від провідних експертів у галузі культурного менеджменту та міжнародних відносин. Серед тренерів були Тамара Сухенко та Тетяна Пушнова. А також Єва Калініна з Латвії, яка ділилась найкращими практиками в галузі культури.

«За допомогою нових знань та контактів ми матимемо можливість розробити інноваційні проєкти, які сприятимуть розвитку культурного обміну між Вінницею та міжнародними партнерами», – зазначає Вікторія Яременко.

Як розповіла директорка Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського Лариса Кравченко, лекції не лише розширили знання нашої делегації, а й надихнули на нові ідеї щодо розвитку культурної сфери в місті.

«Навчання проходило у змішаному форматі, деякі тренери підключалися онлайн. Теми підібрали дуже інформативні, цікаві були й завдання, які ми виконували в групах. Об’єднувало нас усіх велике бажанням зміцнювати нашу культуру, – каже Лариса Кравченко. – Спільно з колегами з Рівного та Одеси, зрозуміли, що потрібно говорити та заявляти всьому світу, що ми є. Сьогодні Європа, як ніколи цікавиться Україною, але європейці дуже мало знають про нашу державу, нашу справжню історію та культуру. Адже ярмо, яке було десятиліттями накладено на українців далося взнаки. Саме тому нині нам потрібно сміливо говорити про наших музикантів, художників, письменників, співаків та акторів, тому що нам є що показати, а Європа про це не знає. Тому основне завдання – працювати на благо країни. Наші Збройні Сили України ведуть боротьбу за нашу незалежність на фронті, а працівники культури мають вести боротьбу на культурному фронті».

Завдяки цьому тренінгу фахівці отримали цінний досвід та інструменти, необхідні для подальшого підвищення культурної активності в нашій країні та підтримки творчих ініціатив. Також учасники повідомили, що завдяки такому співробітництву краще зрозуміли логіку створення міжнародних проєктів, які враховують контекст війни.

«Для мене це величезний досвід, нові знання, емоції, знайомства! Величезна мотивація для того, щоб ще вчитися, розвиватися, вдосконалюватися!» – підкреслює директорка ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система» Олена Заквацька.

Спільно з вінничанами в освітньому тренінгу з інтернаціоналізації брали участь представники з Одеси на Рівного, які працюють у межах проєкту #EU4Culture, що фінансується Європейським Союзом та реалізується Goethe-Institut, Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français en Géorgie.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook