Вінничани можуть подати заяву на усиновлення через портал Дія

На порталі Дія стала доступною онлайн-послуга «Усиновлення: реєстрація кандидатом». Подати заявку та завантажити всі необхідні документи можна у будь-який час доби. Про це повідомили у службі у справах дітей Вінницької міської ради.

Щоб подати заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі, які виявили бажання бути кандидатами в усиновлювачі, необхідно:

  • Зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія (не в додатку, а саме на Єдиному порталі https://diia.gov.ua/.
  • Обрати послугу «Усиновлення: реєстрація кандидатом».
  • Заповнити базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та відомості про дитину, яку ви хочете усиновити: стать, вік тощо.
  • Дочекатися отримання даних з реєстрів (близько 15 хвилин).
  • Завантажити потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними.
  • Підписати заяву електронним підписом та надіслати її на опрацювання.

«Сама процедура подачі заявки займає не більше 30 хвилин і є безкоштовною. Служба у справах дітей Вінницької міської ради буде опрацьовувати її не більше 5 робочих днів. Якщо з документами все гаразд, то наш співробітник огляне житло, аби зрозуміти, чи придатне воно для проживання дитини», – розповідає начальниця служби у справах дітей міської ради Людмила Шафранська.

Після подачі і схвалення заявки громадян, які хочуть усиновити дитину, направляють на навчання з метою подальшої реєстрації їх кандидатами в усиновлювачі.

«Навчання проводить Вінницький обласний центр соціальних служб. Воно триває 8 робочих днів. Станом на 1 жовтня 2022 року у службі у справах дітей Вінницької міської ради на обліку дітей, які можуть бути усиновленими, перебуває 48 дітей. Всі вони чекають на люблячих батьків», – додала Людмила Шафранська.

Усиновити можна лише дітей, які перебувають на обліку дітей, які можуть бути усиновленими.

Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтеся за телефоном (0432) 65-10-74, або записуйтесь на особистий прийом громадян через колл-центр «Прозорий офіс» за телефоном (0432) 65-50-50. Прийом проводиться у приміщенні Прозорого офісу за адресою: м.Вінниця, вул.Соборна, 59 (за попереднім записом).

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook