Вінничанам платитимуть за патронатство над дітьми

Цього року під патронатство у Вінниці не взяли жодної дитини, щоб мотивувати людей брати участь у цій соціальній програмі їм виплачуватимуть  фінансову винагороду щомісяця. Про це повідомляють у Вінницькій міській раді. 

За інформацією Вінницької міської ради Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату. Такі люди отримують зарплату у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

-На жаль, цього року у нас не було взято патронат над жодною дитиною.  А цього потребують діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них. Тому ми запрошуємо вінничан долучатися до цієї форми виховання. Деякі вінницькі діти дуже цього потребують, – зазначила директорка Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.

Хто може стати патронатним вихователем:

• Громадяни України віком до 60 років для жінок і до 65 років для чоловіків. Громадяни обов’язково мають мати «помічника», який допомагатиме у догляді, вихованні і розвитку дитини/дітей, і який спільно з патронатним вихователем проходить навчання та збирає всі документи. Різниця між патронатним вихователем та помічником, полягає у тому, що помічник не отримує плати за свою працю, та трудового стажу.

• Мають позитивний досвід виховання дітей.

• Мають житло (власне, орендоване чи на праві користування).

• Не мають судимостей.

• Стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей.

• Виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднується з іншою трудовою діяльністю (помічника не стосується)

• Зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідних для кандидатів у патронатні вихователі.

• Пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації, за результатами навчання за тренінговою програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.  

Нагадаємо, новий формат у літніх таборах: як відпочиватимуть діти з інвалідністю.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook