У Вінницю прибув черговий гуманітарний вантаж від міста Кельце

Вчора, до Вінниці прибув черговий  16-й гуманітарний вантаж з міста Кельце. До збору долучились вся громада польського міста та представники бізнесу та громадських організацій.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

“Наше місто-побратим Кельце передало черговий вантаж з допомогою – майже 9 тонн. Акція «Кельце для Вінниці» об’єднала мешканців з усього Свентокшиського воєводства – понад півсотні різних організацій: від дитячих садочків і шкіл до муніципальних установ та різних підприємств. Ініціювали збір допомоги уряд Кельце спільно з фондом KAGANEK та товариством Integration Europe-East. Це дійсно зворушливо. Кельчани щиро переживають за Вінницю та Україну. І саме з Кельце до Вінниці прийшов перший гуманітарний вантаж. Загалом місто-побратим передало нам майже 200 тонн допомоги за цей час”, — сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Пунктом призначення “гуманітарки” став Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. На місці представники БФ “Подільська громада” відсортують та розподілять за призначенням допомогу.

“Мабуть, не було тижня, щоб ми не виходили на зв’язок. Вінниця та Кельце мають за плечима 65 років побратимських відносин. Важливо, що це не формальні стосунки на папері, а справжня дружба. Громада Кельце всіляко нам допомагає: передають харчові продукти та інші вантажі, беруть наших дітей на оздоровлення до себе тощо. Користуючись нагодою, хочу подякувати меру міста Богдану Вєнті, Кароля Гадовські та мешканцям міста Кельце, які всім серцем з нами. Ми це цінуємо та дуже вдячні. Також хочу подякувати громадським організаціям «Каганек», які долучилися до збору цього вантажу і до ГО “Інтеграція Європа-Схід”, які мають партнерські відносини з Подільською громадою та Вінницею. Вони приймали наших громадян та наших дітей і ця робота триває”, — сказав секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський.

У гуманітарному вантажі налічено 1000 продуктових наборів крупи, олія, чай та кава, консерви, гуляш. Крім того, побутова хімія та засоби гігієни, дитяче харчування та підгузки, одяг та взуття.

“Також в складі цього вантажу прийшла і цільова допомога для переселенців з міста Бахмут. Це працівники одного з підприємств, які релокувалися з Донеччини на Вінниччину у місто Хмільник. Там знаходиться 190 людей і польські партнери цю допомогу передали саме для них. Вже наступного тижня люди її отримають. Поки що гуманітарку сортують”, — додав секретар міської ради.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний додав, що місто Кельце з першого дня повномасштабного вторгнення підставляє дружнє плече громаді Вінниці.

“Гуманітарний штаб, який діє в місті понад рік об’єднує спільні зусилля та направляє допомогу туди, де це вкрай необхідно. Ми опікуємося людьми з числа ВПО, малозабезпеченими родинами та деокупованими територіями. Це вже не перший транш гуманітарної допомоги з Кельце, до того було чимало вантажів, зокрема й два автобуси. І для нас це була своєчасна допомога, тому що деякий транспорт ми віддали для потреб фронту”, — сказав Андрій Очеретний.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook