У Вінниці відбулася презентація посібника для поранених бійців

14 листопада у приміценні «Ветеранський простір» відбулась презентація довідника для ветеранів «Дорожня карта». його розробили для воїнів, які отримали поранення внаслідок бойових дій.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Як розповіли фахівці Центру, це видання підготували на основі практичного досвіду роботи з ветеранами та членами їхніх сімей.

«Цей посібник містить практичні кейси, які найчастіше трапляються нам під час групових та індивідуальних юридичних консультацій. Тут є зразки направлень, рапортів і заяв, які знадобляться пораненим військовим для оформлення соціальних гарантій від держави та отримання грошового забезпечення. Наша команда також зібрала посилання на нормативно-правові акти, котрі регулюють цей процес», – зауважила спеціалістка з правового супроводу воїнів, ветеранів та їхніх рідних Ірина Білоус.

Під час заходу, команда простору розповіла про друковане видання, яке націлене допомогти військовим у процесі лікування та після нього. Зокрема посібник вміщає в себе матеріали на такі теми:

  • важливі акценти про проходження військово-лікарської комісії;
  • алгоритм дій при оформленні довідки про обставини травми;
  • МСЕК (процедура проходження та необхідні документи);
  • грошові виплати при отриманні поранення (травми, контузії, каліцтва) внаслідок участі у бойових діях;
  • протезування.

Як розповіли фахівці «Ветеранського простору», створенню посібника передувала тривала робота команди у медичних закладах Вінниці.

«Власне, це стало можливим завдяки проєкту “Правова та психологічна підтримка родин загиблих Захисників та Захисниць та поранених військових “Ми поруч” у Ветеранському просторі місті Вінниці” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Шляхом систематичної роботи у співпраці з департаментом соціальної політики міськради, нам вдалося охопити груповими та індивідуальними юридичними консультаціями понад 200 поранених», – зазначила директорка «Ветеранського простору» Марія Довжик.

Також вона додала, що незабаром 500 примірників буде розповсюджено у лікарнях Вінницької міської територіальної громади. Зокрема, найближчим часом фахівцями Простору буде створений і електронний варіант довідника, аби проінформувати більше ветеранів.

Своїми враженнями від процесу спільної роботи задля створення такого цінного довідника в сьогоднішніх реаліях, поділилась директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова, яка зауважила, що створення подібного видання спростить процедури отримання документів та допоможе у незрозумілих ситуаціях, які можуть статись з військовими.

«Загалом, такі довідники завжди мають бути під руками, особливо у помічників ветеранів. Адже він може допомогти у вирішенні тих чи інших питань, які виникнуть у процесі роботи. Ми, своєю чергою, приділятимемо максимум уваги ветеранам, щоб надати усю можливу підтримку нашим Захисникам і Захисницям», – зауважила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Нагадаємо, що раніше у Вінниці також представили «Довідник помічника ветерана», що містить характеристику про кожен департамент, відділ та службу, яка може допомогти у вирішенні тих чи інших ситуацій. Зокрема, і для родин загиблих(померлих) у російсько-українській війні, фахівці департаменту соціальної політики ВМР, розробили телеграм-канал, де систематично йде оповіщення й інформування на необхідні відповіді.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook