У Вінниці провели захід щодо вирішення проблемних питань у сфері освіти

28-29 вересня в співпраці з Асоціацією міст України відбулась секція-зустріч освітян з усієї країни та Вінниччини, які упродовж двох днів працювали у форматі діалогового заходу з вирішення проблемних питань у сфері освіти.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Організатори заходу: Асоціація міст України та департамент освіти ВМР.

Метою зустрічі стало обговорення викликів у сфері освіти та спільний пошук шляхів їх подолання.

На початку заходу до учасників звернулась заступниця міського голови Галина Якубович. Вона подякувала всім присутнім за увагу до системи освіти, від якої залежить формування освіти українських дітей.

«Асоціація міст України робить великий внесок у розвиток освіти, проводячи такі заходи, адже тут керівники органів освіти України можуть спілкуватися, обмінюватись досвідом у вирішенні різноманітних питань, наразі пов’язаних з війною зокрема. Повномасштабне вторгнення країни-терориста поставило всіх у нові умови. Ніхто не мав інструкції чи настільної книги, як діяти, коли в тебе на порозі стоїть агресор-вбивця. Завдяки ЗСУ та згуртованості громади, ми гідно витримали перший удар. Питання освіти є одним із пріоритетних для ВМР, оскільки міська рада не зволікала і шукала ресурси й можливості для облаштування безпечного середовища. Результатом його створення стало те, що сьогодні маємо 86% учнів громади, які навчаються офлайн. І ми продовжуємо роботу в цьому напрямку, щоб всі дітки мали доступ до якісної освіти в безпечних умовах», – зауважила Галина Якубович.

Під час заходу представники громад обговорювали облаштування укриттів у закладах освіти та бачення освітнього процесу в умовах війни.

«Наша громада, в особі департаменту освіти ВМР та департаменту капітального будівництва ВМР презентувала успішні кейси облаштування найпростіших укриттів та будівництво протирадіаційних. На заході ми обговорили нові вимоги до укриттів, оскільки нещодавно з’явились і нові норми будівництва захисних споруд. Також в онлайн форматі поспілкувались з Міністерством освіти і науки України щодо пропозицій формування бюджету 2024 в сфері освіти», – розповіла директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко.

Найбільше увагу зосередили на питаннях формування освітньої субвенції на 2024 рік, субвенцію на облаштування укриттів в закладах загальної середньої освіти, на забезпечення безоплатного харчування дітям пільгових категорій, а також обговорили інші фінансові виклики у сфері освіти.

Зокрема відвідали укриття в закладах освіти Вінницької громади та поділились власним досвідом їх облаштування.

«Продовжуємо працювати разом з освітянами всієї України та шукати спільні рішення для розв’язання дискусійних питань яких багато. І, звісно ж, завжди пам’ятаймо, що завдяки ЗСУ маємо таку можливість», – підсумувала заступниця міського голови Галина Якубович.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook