У Вінниці провели соціально-правові дебати для підлітків

Сьогодні, 15 листопада, відбулось чергове засідання клубу соціально-правових дебатів. У ньому взяли участь 17 активних та розумних студентів вінницьких коледжів, які дискутували на теми навчання за кордоном та доречність проведення розважальних заходів під час війни.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Більшість підлітків беруть участь в дебатах вперше. Як зазначили студентки третього курсу Вінницького торговельно-економічного фахового коледжу Державного торговельно-економічного університету Анастасія та Вікторія, такий захід – чудова нагода вивчити щось нове, знайти цікаві знайомства, розвинути комунікативні навички.

Своїх підопічних привела також викладачка Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій пані Раїса.

«На жаль, через пандемію та воєнний стан підлітки довго навчалися дистанційно. Студенти скучили за офлайн-заходами. Як викладач, прагну, щоб мої студенти набралися досвіду ведення дебатів, могли грамотно та обґрунтовано підбирати аргументи, ввічливо опонувати», – зазначила Раїса Іванівна.

Дебати пройшли під керівництвом начальниці відділу превентивної роботи Служби у справах дітей Людмили Марценюк. За її словами, дебатний клуб, який організовує Служба у справах дітей, існує близько 10 років.

«Приємно бачити, що у молоді є бажання обговорювати актуальні соціально-правові теми. Такі заходи – це можливість сформувати інтелектуальну еліту нашого міста, майбутнє нашої країни. Підліткам цікаво, вони проявляють свою індивідуальність, вчаться обґрунтовано говорити, слухати і чути один одного», – зауважила Людмила Марценюк.

Для дебатів усіх студентів поділили на 4 групи. Теми обирали спільно і врешті-решт дійшли до консенсусу: обговорюватимуть навчання за кордоном та доречність проведення розважальних заходів під час війни. За одну тему беруться дві команди: одна висловлює аргументи «за», інша – «проти». На виступ учасника дається три хвилини. Запитання до опонентів – тільки вітаються.

Врешті, студенти не тільки обговорили актуальні теми, але й здобули не менш важливу навичку – власне, вести дебати. Тож такі заходи Служба у справах дітей проводитиме і надалі.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook