У Вінниці презентували фотобук та нагородили переможців конкурсу “Люди зі сталі”

У Вінниці дитяча школа мистецтв «Вишенька» презентувала фотобук «Люди зі сталі», в рамках якого також відбулася церемонія нагородження учасників першого відкритого загальношкільного конкурсу візуального мистецтва. Головною метою виставки було відтворення візії дітей щодо героїв-захисників України, які неустанно стоять на сторожі нашої вільної, незалежної та незламної країни.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Як розповіла директорка закладу «Вінницька дитяча школа мистецтв «Вишенька» Тетяна Заїчко, конкурс візуального мистецтва «Люди зі сталі» відбувся 20 лютого цього року за ініціативи та організації школи.

До збірки увійшли 46 картин учнів закладу різних вікових категорій від 9 до 17 років. Учасники представили свої художні твори у таких номінаціях як живопис та графіка, використовуючи різні техніки, зокрема: гуаш, акварель, олівці та гелеві ручки.

«Кожна робота наших вихованці – вираз вдячності та поваги до тих, хто стоїть на варті нашої свободи. У творчості наших дітей лежить сила, що здатна об’єднати нас, підтримати тих, хто ризикує своїм життям заради нашого майбутнього», – говорить Тетяна Заїчко.

На полотнах зображені глибокі та емоційні сюжети, діти у кольорах передали свої переживання, своє бачення майбутнього та те, якими відважними є наші воїни.

«Такі роботи – це не просто малюнки, а й обереги для наших воїнів-захисників. Наші учні усвідомлюють, що їхні сюжети на полотнах – це чергова мотивація для українських оборонців. Ми спілкуємось із військовими, й вони говорять, що їм важливо бачити, що діти малюють такі глибокі, емоційні картини із сенсом, їм важливо що діти вважають їх героями і їм важливо бачити, заради кого вони воюють», – підкреслила директорка дитячої школи мистецтв «Вишенька».

На презентації автори картин ділилися своїми історіями та розповіли, який зміст несуть їхні роботи. З-поміж них і сімнадцятирічна Ніна Павленко. Дівчина намалювала офіцера управління розвідки полку «Азов» Національної гвардії України, учасника російсько-української війни Іллю Самойленко на позивний Гендальф. Він втратив на війні руку та око, але продовжує служити в лавах ЗСУ. Ніна розповіла, що працювала над своєю роботою впродовж місяця і чітко розуміла, що і як вона хоче показати у своїй картині. Тож її робота не просто зображує українського воїна, вона втілює силу духу, волю до перемоги та надію на майбутнє.

«Я хотіла втілити ідею того, що потрібно боротися до кінця і що такі хоробрі люди мають стати для молодого покоління прикладом для наслідування», – каже юна художниця.

Окрім того, щоб висловити вдячність за героїзм та відвагу українським оборонцям, екземпляри фотобуків відправлять до центрів, де військові проходять реабілітацію.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook