У Вінниці помер професор медицини, хірург та науковець Григорій Костюк

У Вінниці помер професор медицини, хірург та науковець Григорій Костюк. Про це 19 жовтня сповістив Вінницький медичний центр “Моє здоров’я”.

“Сумуємо з приводу смерті Григорія Яковича і висловлюємо глибоке співчуття його рідним, близьким і колегам. Його відхід – непоправна втрата для медицини і велике нещастя для тих, хто його знав і спілкувався з ним. Приголомшлива ерудиція, душевне тепло і дивовижна інтелігентність робили співпрацю з ним незабутньою. Наші найщиріші співчуття колегам, друзям, родині та близьким Григорія Яковича. Вічна і світла пам’ять вченому та просто прекрасній людині”, – читаємо у некролозі.

Григорій Костюк народився в селі Копайгород Барського району Вінницької області 22 лютого 1938 р. В важкі післявоєнні роки вступив до Одеського медичного училища №3, яке закінчив у 1959 році. В 1959-1961 роках перебував на строковій службі в лавах Радянської Армії.В 1961-1967 рр. навчався на медичному факультеті Вінницького медичного інституту ім.Пирогова, після закінчення якого був направлений на наукову роботу на кафедру оперативної хірургії та топографічної анатомії. З 1968 р. працював асистентом кафедри. В 1974 р. захистив кандидатську дисертацію “Оперативні втручання на шлунку при гострій променевій хворобі в експерименті” в спеціалізованій раді при Івано-Франківському медичному інституті. В 1977 присвоєно вчене звання доцента кафедри. Наряду з плідною педагогічною діяльністю, Григорій Костюк працював заступником декана, проводив велику громадську роботу.

У 1988 році захистив докторську дисертацію “Морфофункціональний і математичний аналіз змін у підшлунковій залозі при експериментальному гострому панкреатиті і його корекції”. В 1991 присвоєно вчене звання професора. Працював завідувачем кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії з 1989 року. Науковий напрямок – дослідження основ функціонування та розробка реконструктивних операцій на порожнистих органах травної системи методами математичного моделювання.

Активно займався науковими дослідженнями, які завершились друкуванням наукових статей, монографій, посібників, видачею авторських свідоцтв на винаходи, патенти, оформленням раціоналізаторських пропозицій. Перу Григорія Яковича належить 175 наукових праць, 25 винаходів, 69 раціоналізаторських пропозицій.

Нагадаємо, у Вінниці помер колишній гендиректор Національного музею-садиби Пирогова – Петро Гунько.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

3.5K1 1

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.