"Розбір польотів" у Вінницькій районній лікарні

У Вінницькій районнній лікарні відбувся “розбір польотів”. Причиною стала скарга одного з пацієнтів у Міністерство охорони здоров’я України. Дзвонили на гарячу лінію МОЗ. Скаржилися, що порушуються права на безкоштовне лікування.

-Чому пацієнт купує медикаменти за свої кошти? – запитала головного лікаря директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна. – Якщо лише з жовтня у вас з’явився один пацієнт на ШВЛ, а до того ви користувалися «сіпапами» . Кількість пацієнтів, які щодня знаходилися на «сіпап», максимум чотири людини. Тобто в середньому до 5 пацієнтів у вас на ШВЛ і на «сіпапах», всі інші – на кисневій підтримці. Який ШВЛ потребував пацієнт з села Некрасова, який не має великого доходу?

Головний лікар Вінницької ЦРКЛ Олександр Кривов’яз розповів, що ШВЛ-апарат шукали у двох лікарнях – в онкодиспансері та обласній лікарні ім. Пирогова.

-Ніхто не міг сказати пацієнту “шукайте апарат”, ми ж разом з вами шукали його до 20.00 вечора. Спочатку ми взяли ШВЛ в онкодиспансері, пацієнт був на ньому вісім годин, аж поки апарат не зламався. Ми мусили його повернути назад і шукати в іншому місці, – пояснював Олександр Кривов’яз. – Я прекрасно знаю цього депутата, колишнього директора школи (мова йде про пацієнта-скаржника -авт.). В мене були його родичі й дружина – вони апарат шукали в Києві, зв’язалися з приватним шпиталем, хотіли туди перевести. Але там не було вільних ШВЛ. А потім ми вяли апарат у Пироговці. На ньому він був з 20.00 вечора до останніх годин, поки ми не перевели його на інкубацію.

На зборах підняли питання грошей, які тоді були на рахунку лікарні. Говорили й про фінансування НСЗУ та “ковідні пакети”.

Ольга Задорожна повідомила, що в районній лікарні проведуть комплексну перевірку.

-Комплексна перевірка буде включати фінансово-економічну діяльність, адекватність призначення препаратів, виконання протоколів МОЗу, а також наявний на рахунках медзакладу фінансовий ресурс. – зауважила Ольга Задорожна. – У разі виявлення суттєвих недоліків ведення фінансово-господарської діяльності закладу, справу буде передано до правоохоронних органів.

За словами чиновниці, перевірку мають закінчити до 23 жовтня.

Авторка Діана КОЛНОГУЗОВА

Нагадаємо, санітарки Вінницької “районки” вимагали “ковідної” надбавки.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

6.7K2 2

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.