У Вінниці для дітей полеглих Захисників і Захисниць та з багатодітних родин влаштували майстерклас із виготовлення піци

 29 грудня, 30 дітей зібралося у ресторані «Валенсія», щоб навчитися випікати справжню італійську піцу. Майстерклас організував департамент соціальної політики міської ради для дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць, а також дітей із багатодітних сімей. Під час заходу хлопці та дівчата під наставництвом досвідчених кухарів працювали з тістом, готували начинку та випікали свої перші кулінарні шедеври.

«Департамент соціальної політики регулярно проводить заходи, спрямовані на підтримку дітей полеглих Захисників і Захисників. Це відповідає ключовому принципу Вінницької міської ради – турботі. Такі події, як сьогоднішня, важливі для психологічної підтримки дітей, їхнього всебічного розвитку та поліпшення ментального стану. Діти повинні мати щасливе дитинство. І наш обов’язок, як дорослих, робити максимум для цього», – зазначила директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Майстерклас пройшов у ресторані «Валенсія», який пів року тому відкрила у Вінниці Лілія Давиденко, переселенка із Харкова. У закладі вже не вперше проходять благодійні майстеркласи. Пані Лілія вважає, що під час важкого воєнного часу особливо важливо допомагати людям, дарувати радість та частувати смаколиками.

На початку дітям роздали фартухи, рукавички та кухарські шапочки. Піцайоло Наталія допомогла кожному учаснику розкатати тісто, та, як роблять професійні кухарі, підкинути його у повітря. Потім діти самостійно змащували основу соусом, викладали начинку та посипали сиром. Після цього піцу відправили у піч. Після 20 хвилин очікування наступив найприємніший етап – куштування власноруч зробленої страви.

Діти були в захваті від приготування піци. Всі працювали з ентузіазмом та посмішкою, не боячись забрудити одяг у борошно. Більшість готували піцу власноруч вперше, як-от родина Геращенків: 10-річний Теодор, 14-річна Міранда та 6-річна Євангеліна. Зізнаються, що найбільше сподобалось підкидати тісто у повітря та формувати основу.

На майстерклас сьогодні прийшов і 12-річний Микита.

«Я вже готував піцу самостійно вдома. На жаль, тоді вона трохи підгоріла. Тому радий, що сьогодні піцайоло навчив мене правильно робити страву. Приготовлену піцу заберу додому, щоб почастувати стравою свою сім’ю», – розповідає Микита.

Врешті, в результаті майстеркласу вдалося зробити 30 піц з різними начинками, які з’їли у веселому дитячому колі.

Як зазначають у департаменті соціальної політики, подібні майстеркласи проходитимуть і надалі, щоб охопити заходом усі сім’ї полеглих Захисників і Захисниць Вінниці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook