У музеї Коцюбинського відбудеться виставка  та презентація книги

9 березня 2023 року о 15:00 у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбудеться відкриття персональної виставки творів живопису Олександра Пелешка «Мова графіки» та презентація другої частини книги Лариси Сичко «В’яр», що була ілюстрована художником. Організатори події – департамент культури Вінницької міської ради та музей М.М. Коцюбинського.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

На персональній виставці Олександра Пелешка «Мова графіки» представлено 39 робіт, значна частина яких присвячена постаті геніального Тараса Шевченка. Живописні твори вражають глибиною змісту, що подекуди перегукується з подіями сьогодення.

Прикладом, у диптиху «Блокпост» яскраво простежуються паралелі між козацьким минулим і нинішньою війною.

Вінничани зможуть побачити, зокрема, й полотно «Бджола та шершень», яке митець написав із нагоди відзначення трьохсотліття від дня народження Григорія Сковороди, а також його влучні ілюстрації до другої частини художньо-історичної повісті Лариси Сичко «В’яр».

Письменниця провадить читача життєвими шляхами українських селян від початку до сорокових років минулого століття. Джерелами до написання твору стали архівні документи, спогади й перекази односельців, які пережили ті нелегкі часи.

«Художньо переосмисливши, Лариса Сичко намагається на прикладі невеликого подільського села Уяринці, що на Вінниччині, відтворити частину історії України першої половини двадцятого століття. У повісті тісно переплітаються долі справжніх і вигаданих героїв. Багато родин, про які згадується у творі, й досі мешкають у селі», – говорить директорка Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського Лариса Кравченко.

Повість «В’яр» розрахована на широке коло читачів і стане корисною педагогічним працівникам у краєзнавчій та виховній роботі, а ілюстрації Олександра Пелешка ще більше підсилили художньо-історичну повість письменниці, зазначають організатори події.

Виставка триватиме до 31 березня.

Вхід вільний, щоденно з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Довідки за телефоном: 64-71-02.

Більше інформації можна дізнатися на сторінках Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського у соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/M.M.Kotsyubynsky.museum

Instagram: https://www.instagram.com/m_kotsybinskogo/

Довідка:

Олександр Петрович Пелешко – член Національної спілки художників України, активний учасник Всеукраїнських, обласних, міжрегіональних та міських виставок. Свій творчий шлях живописець розпочав у 1986 році. Постійно вдосконалюючи свою майстерність, він продовжує активно створювати роботи в різноманітних техніках та розробляти власні, одна з яких – «сграфітографія», що поєднує в собі монументальну сграфіто і станкову графіку – гратографію. Також у митця є серія робіт, виконана в давній техніці – енкаустика, тобто восковий живопис.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook