У Муніципальній варті розповіли про результати прибирань

Понад дві тисячі небайдужих вінничан взяли участь у толоках, що відбувалися в місті протягом місяця. В межах акцій “Студентська молодь Вінниці – за чисте довкілля” та “День довкілля” активісти разом з працівниками комунального підприємства “Муніципальна варта” зібрали понад три тисячі мішків зі сміттям.

Як зазначив начальник КП “Муніципальна Варта” Віталій Чигур, учасники толок зуміли розчистити 119 звалищ і прибрати 42 локації. Це паркові зони, стадіони, дитячі майданчики та пішохідні алеї.

“Вінниця є одним з найдоглянутіших міст в Україні. Крім комунальних працівників, які щодня прибирають місто, ми маємо ще й активних та небайдужих людей, які прагнуть жити в чистому довкіллі. Нам надзвичайно приємно, що так багато людей зібралися разом та зуміли прибрати велику кількість локацій. Це і студентська молодь, і активісти з громадських спілок та релігійних організацій, і працівники Вінницької міської ради. Спільними зусиллями нам вдасться зробити чимало!”, —переконаний Віталій Чигур.

Одна з учасниць прибирання – студентка Марина Мельник. Вже кілька років поспіль вона долучається до толок, оскільки переймається питаннями екології.

“Я вже кілька років поспіль сортую сміття на різні фракції: органіку – лише у компостер, а макулатуру та скло регулярно здаю в спеціальні пункти, де їх переробляють. Моя мета – робити щось корисне для суспільства. Я також переконана, що людям потрібно змінити погляди на життя і почати розумно споживати. Прибирання – це чудова нагода побачити реальну картину того, як багато люди продукують сміття. За кілька років прибирань помітила, що сміття в місцях, де відпочивають люди, стало значно менше. Насправді, такі толоки для мене – це час, проведений з користю. Я навіть друзів долучила до прибирань”, – розповідає Марина Мельник.

Вінничани й справді схвально оцінюють рівень екології та навколишнього середовища в місті. Їхня думка відображена у Всеукраїнського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту — IRI Ukraine. За результатами дослідження Вінниця вчергове утримала статус найкомфортнішого міста України.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook