Сергій Моргунов: Наша команда виконала понад 90% стратегії «Вінниця-2020», готуємо новий план розвитку міста і області на наступні 10 років

Чинна команда Вінницької міської влади виконала понад 90% планів, що увійшли в стратегію «Вінниця-2020», затверджену у 2013 році. І зараз готується «Стратегія 3.0: область, Вінниця, громада» – бачення розвитку міста і всього регіону на наступні 10 років – до 2030 року. Про це в ефірі телеканалу «ВІТА» сказав міський голова Вінниці Сергій Моргунов. 

Він наголосив, що успіх розвитку будь-якої громади – це відчуття гордості і патріотизму її мешканців.

– Але одне діло лише декларувати патріотизм. А інше – робити все, щоб місто було таким, яким ми хочемо його бачити, – сказав Сергій Моргунов. – Свого часу ми сформували головну мету стратегії «Вінниця–2020». Вона була такою: Вінниця – це місто позитивних і усміхнених людей. І я пишаюся тим, що за останніми муніципальними опитуваннями 92% вінничан, коли сьогодні чують про своє місто, відчувають гордість.

Разом з тим, мати стратегію, як «книжечку на столі» – недостатньо. Важливо, впевнений Сергій Моргунов, – почути людей, сформулювати проблему, долучити експертне середовище.

– Стратегію треба прожити, зрозуміти, почути людей. Проблем же багато. Мало лише написати (документ) – важливо його дотримуватися. Із року в рік, приміром, наша команда оцінювала, що зроблено і  що далі, – сказав Сергій Моргунов. – У багатьох містах такого немає і досі. Хоча децентралізація дала можливість робити більш широкі кроки. Ми, приміром, починали із бюджетом (розвитку міста) уи500 млн грн, а тепер (цей бюджет) близько 4 млрд грн.

Як наголосив Вінницький міський голова, зараз Вінниця переходить в інший етап – збереження і примноження вже зробленого та привнесення інноваційних рішень. Мова про нові підходи до інфраструктурного розвитку, просторового розвитку, вирішення екологічних питань, оновлення системи охорони здоров’я. 

Втілення «Стратегії 3.0», запевнив Сергій Моргунов, має відчути кожен вінничанин в своєму житті. Приміром, якщо говоримо про екологію, то це (серед іншого) запровадження екотранспорту. Якщо говоримо про підтримку бізнесу, то це якісно новий рівень робочих місць із якісно іншою заробітною платою. Окреме питання – посилення діалогу влади і мешканців.

– І зараз ми говоримо не тільки про місто Вінниця, а й про весь регіон.  Наша команда думає про те, щоб свою стратегію отримала кожна громада Вінницької області, – сказав Сергій Моргунов.

На його думку таке поєднання візій на різних рівнях зіграє тільки на користь всім мешканцям області. І саме ці документи стануть стратегіями громад – передусім людей, а не влади.

Нагадаємо, у мера Вінниці високі шанси перемогти вже у першому турі місцевих виборів: результати соцдослідження.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

970 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.