Найдорожча комуналка не у Вінниці: рейтинг міст від LIGA.net

Всім цікаво, скільки ми платимо за комунальні послуги. Ще цікавіше, хто платить дорожче: я або сусід. Де платять більше: на сході або на заході, на півдні або в центрі. В Україні немає офіційних даних, в яких регіонах комуналка дорожче.

LIGA.net спробували відповісти на це питання і склали власний рейтинг міст за вартістю комунальних послуг, спираючись на затверджені місячні норми споживання.

Лідером антирейтингу став Дніпро. З урахуванням всіх платежів, сім’я з трьох осіб, які проживають цьому місті в будинку без лічильників, може заплатити за комуналку 3466 грн.

Друге місце – за Кропивницьким, де без тарифу на утримання будинка та поставку гарячої води, фінальний платіж – 3379,13 грн. Третю позицію зайняли Суми – 3350 грн.

У топ-10 також входять: Рівне (3335 грн), Луцьк (3266 грн), Тернопіль (3288 грн), Чернігів (3242 грн), Київ (3145 грн), Маріуполь (3040 грн), а також Харків (3035 грн) і Миколаїв (3018 грн).

Замикає список рейтингу Ужгород, де без тарифу за опалення і постачання гарячої води, комуналка – 854,5 грн.

Перед ним розташувалися Чернівці – 1840,8 грн (без платежу за утримання будинку та поставку гарячої води) і Херсон – 2331,9 грн (без тарифу на тепло і поставку гарячої води).

Останнє місце Ужгорода не можна назвати справедливим. Це як раз той випадок, коли нормативні розрахунки б’ються об сувору реальність. У зимовий період сумарна платіжка коливається від 1500 до 2000 грн, розповіли LIGA.net кілька місцевих жителів. Основні витрати – рахунки за газ і електроенергію, бо городян зазвичай користуються бойлерами та котлами.

Нагадаємо, в січні вінничани отримали менші платіжки за комунальні послуги.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.