Програма #Варто “РобиТИ своє”: Міністерство у справах ветеранів запускає програму для ветеранського бізнесу

Учасники зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття й розвиток власної справи. 

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів спільно з благодійним фондом “МХП – Громаді” презентував концепцію програми фінансування #Варто “РобиТИ своє”, яку незабаром запустять. Подаватись на участь у  конкурсі можна вже з 24 березня.

За цією програмою ветерани, ветеранки, а також родичі полеглих захисників та захисниць зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття й розвиток власної справи. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

Заявки на участь у конкурсній грантовій програмі можуть:

– ветерани, члени сімей  ветеранів війни загиблих (померлих) та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці

– юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

“Перелік індустрій, що формують світову економіку, містить й сільське господарство. Агросектор та харчова промисловість втілюють революційні перетворення. Кількість людей на планеті зростає, тому потрібні нові ідеї, як убезпечити світ від голоду. Україна позиціонується як країна, орієнтована на харчову галузь світового значення, тому тут найшвидше впроваджуються нові технології, відбувається перехід від екстенсивного сільського господарства до інтенсивного. Де, наприклад, дрони стають невіддільною частиною галузі. Ми орієнтовані на впровадження нових технологій, де не треба багато ручної праці. На щастя, саме ветеранський бізнес найшвидше впроваджує інновації та технології, адже на полі бою вони вже мали справу з новітньою технікою, тож не бояться з нею працювати в цивільному житті”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Український ветеранський фонд протягом 2022 року провів два конкурси макрофінансування, у яких 53 переможці отримали фінансування на суми від 500 тисяч до мільйона гривень.

Цьогоріч проєкт підтримки ветеранського бізнесу реалізується у партнерстві з благодійним фондом “МХП – Громаді”. Фонд уже кілька років поспіль підтримує мікропідприємництво в регіонах. Торік в 11 областях “МХП – Громаді” профінансував відкриття та розвиток 85 бізнесів на 7,4 млн грн.

“Для нашого Фонду співпраця з УВФ та Мінветеранів стала не просто логічним продовженням конкурсу “Роби своє”, але справою честі. Підтримувати й допомагати військовим та їхнім родинам — один з векторів нашої діяльності. Відновлення України почнеться не після перемоги. Цей процес триває вже зараз. І від того, яке середовище, яку екосистему в громадах ми створимо для тих, хто захищає нас на передовій, залежить якість життя всіх наших майбутніх поколінь. Бо ветерани мають знати: їх чекають. Родини, громади, Україна. Вони потрібні”, — наголошує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП — Громаді”.

Окрім фінансування, ветеранське підприємництво також отримає підтримку на законодавчому рівні.

“Ми напрацьовуємо врегулювання ветеранських підприємницьких ініціатив на законодавчому рівні. У період кризи саме ветеранський бізнес не релокувався, а залишився працювати в Україні, створювати робочі місця та наповнювати економіку. Тож маємо зробити все, аби підтримати ці ініціативи”, — каже Максим Кушнір, директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку.

Одним із переможців попередньої програми фінансування Українського ветеранського фонду став ветеран-підприємець, Олександр Квятковський, який розвиває бізнес у сфері агродронів.

“Ті фермерські господарства, на території яких відбувались бої, намагаються по мінімуму використовувати обробіток землі трактором. Для ретельного розмінування потрібен не один рік і тут саме дрон є безпечнішою альтернативою трактора: менше проходів важкої техніки — менше шансів потрапити на міну чи нерозірваний снаряд”, — розповідає Олександр Квятковський.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook