Поліцейські застерігають громадян від шахрайських схем

У Вінницькій області поліція попереджає про нову шахрайську схему, яка циркулює серед користувачів соціальних мереж. Шахраї відправляють повідомлення про надходження фіктивних виплат чи допомоги, щоб спровокувати зацікавленість людей. Потім аферисти намагаються змусити потерпілих перейти за посиланням, яке веде на підроблені веб-сайти, що схожі на офіційні ресурси державних установ.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«Задля правдоподібності зловмисники навіть використовують схожі логотипи, інтерфейси офіційних інтернет-сторінок. На сайтах розміщені посилання на фішинг-ресурси, де необхідно авторизуватись. Жертва заповнює анкету, в якій вказує номер мобільного телефону, пін-код, пароль до інтернет-банкінгу тощо. Після заповнення анкети інформація автоматично стає відомою шахраям, які тепер мають можливість використовувати її у своїх цілях», – зазначають в поліції.

Поліцейські радять користувачам соцмереж бути пильними та дотримуватися наступних рекомендацій:

  • довіряйте лише офіційним ресурсам та перевіряйте інформацію на офіційному сайті;
  • не переходьте за сумнівними посиланнями;
  • не вводьте реквізити платіжних карток та особисту інформацію на незнайомих та підозрілих платформах;
  • звертайте увагу на те, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій у соціальних мережах мають бути верифікованими (з позначкою);
  • негайно припиніть розмову, якщо невідомі особи телефонують і пропонують отримати фінансову допомогу;
  • якщо ви ввели відомості на шахрайському сайті, негайно заблокуйте картку.

Якщо ж ви все-таки стали жертвою інтернет-шахраїв, телефонуйте на гарячу лінію Кіберполіції за номером телефону: 0-800-505-170.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook