«Кожна дитина повинна мати сім’ю»: як живе прийомна родина Житників з Вінниці, в якій у любові та турботі виховують шестеро дітей

У Вінниці є 14 прийомних сімей. Одна з таких – родина Житників. Оксана та Віталій наразі виховують шестеро дітей, троє з яких прийомні. Це дітки зі складними долями, які позбавлені піклування рідних батьків, але знайшли батьківську турботу і любов у домі Житників.

Оксана та Віталій у шлюбі понад 25 років. Двоє їхніх доньок уже дорослі та живуть за кордоном. Проте в домі Житників завжди гамірно і весело: там живуть ще шестеро діток. Найстаршій – Марії – 16 років. Наймолодшій – прийомній донечці Вікторії – усього п’ять. Батьки зізнаються, що інколи і самі плутаються в іменах та віку дітей. Проте, напевне, люблять усіх однаково і різниці між дітьми не роблять.

«Ми досить довго думали і зважували перед тим, як створити прийомну сім’ю. Розуміли, що це велика відповідальність. Але вирішили зробити добру справу», – говорить батько родини, Віталій Житник. Його дружина Оксана додає:

«Хочеться, щоб кожна дитина мала сім’ю, піклування. Найголовніше – коли тебе люблять, коли ти знаєш, що тебе чекають вдома рідні люди, з якими ти можеш поділитися і своїми радощами, і проблемами. Ми хотіли, щоб дітки відчули, що вони потрібні, що їх чекають і люблять».

Прийомну родину Житників створили на підставі рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 15 листопада 2018 року. Тоді до них влаштували Юлю, якій було три роки. Зараз дівчинці вже майже дев’ять. Разом з одноліткою-сестрою Соломією Юля ходить до другого класу.

«Ми любимо кататися на велосипедах, веселитися разом. Можемо обмінятися чимось, подарувати подарунок. Я люблю малювати листівки і дарувати їх», – говорить Юля.

У 2019 році родина поповнилася ще одним сином Костею, який після смерті опікуна потребував сімейної форми виховання. Тоді Кості було 8 років. А зараз – це 13-річний парубок, який навчається у сьомому класі, любить фантастичні фільми та гру на комп’ютері.

Чотири роки тому до прийомної сім’ї влаштували Вікторію, якій тоді було всього 2 роки. Зараз дівчинці п’ять і це, за зізнанням її братів і сестер, найвеселіша і найактивніша дитина в родині.

Разом родина проводить багато часу. До війни часто подорожували, а зараз – ходять на спільні прогулянки, дивляться фільми, разом готують, катаються на велосипедах.

«У 14 прийомних сім’ях Вінницької громади виховують 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також чотири особи з їхнього числа – вони вже досягли 18 років і не є дітьми, але навчаються у вищих навчальних закладах і мають право продовжувати проживати в цих сім’ях. Одну з прийомних сімей створили цьогоріч. Також у нашій громаді є гарний приклад створення дитячого будинку сімейного типу, де виховують шестеро дітей, позбавлених батьківського піклування, та патронатної сім’ї», – зазначила начальниця Служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська.

Родина Житників отримує соціальну послугу «Соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування» у Вінницькому міському центрі соціальних служб.

«З родиною Житників ми познайомилися давно, коли вони ще були кандидатами у прийомні батьки. Допомагали їм зі збором документів, відповідали на всі питання. Таким чином, Оксана та Віталій зверталися тричі, адже взяли троє діток на виховання. За кожною прийомною сім’єю закріплений фахівець із соціальної роботи, який на постійній основі надає послугу соціального супроводження. Родину навідують за місцем проживання, надають весь комплекс послуг за державним стандартом», – зазначає заступниця директора Вінницького міського центру соціальних служб Оксана Бровчук.

Загалом існують різні форми сімейного виховання: опіка та піклування, прийомна сім’я, а також патронатна сім’я. Нагадаємо, патронатна сім’я покликана допомогти дитині та її сім’ї подолати життєві труднощі, забезпечити захист прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками. Більше про те, як стати патронатним вихователем, тут.

Для отримання інформації про те, як можна стати кандидатом у прийомні батьки, опікуни, піклувальники, патронатні вихователі, звертайтеся до Служби у справах дітей Вінницької міської ради за номером телефону: 65-10-71.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook