«Бочка» виявилася фейком

Російські ЗМІ використали 3D-анімацію, щоб дискредитувати українських пілотів

Фейком виявилося відео, на якому український винищувач під час навчань НАТО виконує маневр між американськими бомбардувальниками. Командування Повітряних Сил ЗСУ одразу спростувало цей відеофрагмент на офіційних сторінках.

У мережі з’явився фрагмент відео, на якому український винищувач Су-27 ефектно «паркується» поміж американськими стратегічними бомбардувальниками В-52Н, зробивши небезпечний маневр – обертання навколо своєї осі (так звану «бочку»). Повідомляємо, що це відео не що інше, як 3D-анімація, – йдеться у дописі служби зв’язків з громадськістю Повітряних Сил ЗС України.

Кадри цього «маневра» вже дослідили знавці авіатехніки, блогери і геймери. Зрештою виявилось, що це кадри з комп’ютерної гри «Lock On». Таку підміну зробили на основі реального відео, де чітко видно, що українські Су-27 лише супроводжують американські бомбардувальники. Оригінальне відео з борту американського літака В-52 зняли під час двосторонніх навчань повітряно-тактичної групи Сил спеціальних операцій Збройних Сил США в Європі з відпрацювання спільних завдань з підрозділами Сил спеціальних операцій ЗСУ, які відбулись в тому числі й у Вінниці.

Утім фейковий ролик швидко поширився у мережі і зібрав величезну кількість схвальних відгуків серед українців. Ролик підхопили десятки російські ЗМІ, частина з них вийшла під заголовками «ВВС Украины выдали кадры из компьютерной игры за полет своих истребителей Су-27», а інші звинуватили Повітряні сили ЗСУ у некомпетентності, адже такий маневр є невиправдано небезпечним і забороненим.
Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що можливо фейковий ролик створили жартома, але в результаті, з’явився хайп і російські ЗМІ виставили безумцями українських пілотів і командування.

На його думку це черговий удар агресора в інформаційній війні проти України.

Українські пілоти, як і будь-які інші пілоти в житті, не будуть робити такі фігури вищого пілотажу поміж двома ядерними бомбардувальниками, тим більше США. Це неможливо собі уявити, щоб український пілот ухвалив таке рішення. Це суворо заборонено, – сказав Юрій Ігнат. — Це ж винищувач він летить на швидкості дозвуковій і надзвуковій, приблизно 1000 км/год. Тому фігури вищого пілотажу під час супроводу – це неможливо.

Автор Анастасія КОРОЛЬ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

580 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.