“Більше 200 тис. кубометрів мулу уже вичистили”. Південний Буг активно очищується

У Вінниці активно тривають роботи з очищення русла Південного Бугу. Сьогодні, міський голова Сергій Моргунов подивився, як проходять роботи з очистки.


Про це повідомляє Вінницька міська рада.


Очищення русла Південного Бугу – одна з цілей Стратегії “Вінниця 3.0”.
Це унікальний проєкт, мета якого – покращення екологічного стану ріки, яка є джерелом питної води для майже 400-тисячної громади. Наразі вже виконано більше половини робіт першого етапу проєкту. Загалом вже викачано з річки 208 тис. кубів мулу, це приблизно як 2500 залізничних цистерн. Також розчищено ділянку водозабору та поглиблено в цьому місці дно з 1 метра до 4-5.


“Більше 200 тис. кубометрів мулу уже вичистили з Південного Бугу у рамках нашого муніципального проекту. Річка оздоровлюється, властивості води покращуються. Роботи ідуть з випередженням графіку. 60% обсягів першої черги, протяжність якої 3 км вздовж русла, вже виконали.
Зараз земснаряди працюють в районі водозабору. Завдяки очищенню дна, річка поглиблюється в середньому до 5 метрів. Важливо, що, за даними облводоканалу, є тенденція щодо зменшення показника загального органічного вуглецю у воді, а це впливає на її колір та запах.
Наступний етап, запланований на 2022 рік, – технологічно найскладніший. Техніка працюватиме вже у межах міста, житлових мікрорайонів. Тож розгорнути поблизу великі карти намиву, де відстоюється мулова вода, можливості не буде. Окрім того, тут плесо річки ширше, замуленість, як показали попередні дослідження, втричі більша, а глибина річки в окремих місцях – навіть менше метра. Говорили з підрядником, як зберегти інтенсивні темпи очистки річки за рахунок залучення додаткової техніки. ”,

– розповів у фейсбук Сергій Моргунов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

120 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.