В Іллінецькому районі збудували амбулаторію загальної практики сімейної медицини

В селі Борисівка Іллінецького району запрацювала новозбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Відкриття амбулаторії відбулося в рамках реформи сільської медицини. Збудована за сучасними будівельними стандартами та обладнана новітнім медичним устаткуванням, амбулаторія обслуговуватиме 4,6 тисячі мешканців Іллінецької громади. Це жителі сіл Красненьке, Лиса Гора, Борисівка та мікрорайону «Варварівка» з Іллінців.

Наразі тут працюватиме два лікарі загальної практики сімейної медицини та три медсестри. Амбулаторія забезпечена санітарним автомобілем. Окрім того, в будівлі передбачено житлове  приміщення для одного сімейного лікаря. 

Амбулаторія має  кабінети сімейних лікарів, оглядові кабінети, кабінет щеплення, стерилізаційну. Медичний заклад оснащений засобами телемедицини. Телемедицина – це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями чи в онлайн режимі.

За словами директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольги Задорожної, функціонування телемедицини у селі – це важливий крок для громади, а також значна допомога для сімейного лікаря, який працює в амбулаторії. Така система забезпечує сучасний зв’язок між лікарями первинної медичної допомоги та фахівцями вторинної і третинної ланок і дає можливість спільно напрацювати рекомендації по лікуванню.

В громаді реалізовується проєкт «Мобільний ЦНАП». Деякі можливості «мобільного кейсу» продемонстрували і очільникові області. Спеціалісти із соціальних питань міської ради, завдяки обладнанню «мобільного кейсу», мають змогу прийняти документи від заявника безпосередньо на місці. Людям, які за віком чи станом здоров’я не можуть отримати послуги в приміщенні ЦНАПу,  варто лише звернутись до спеціалістів із соціальних питань міської ради у Центр надання адміністративних послуг м. Іллінці, надати підтверджуючі документи та залишити заявку.

«Мобільний офіс» –  це комплект сучасної портативної техніки, який дозволяє у форматі віддаленого робочого місця здійснювати повноцінний прийом документів для отримання адміністративних послуг за місцем перебування громадян. Увесь мобільний офіс вміщується в компактний металевий кейс. У ньому – ноутбук, портативні сканер та принтер, 3G USB модем для доступу до Інтернету, акумулятор (який забезпечує роботу на 5-6 годин) та веб-камера. Адміністратор може виконати всі необхідні операції для надання послуг незалежно від місцезнаходження.

Нагадаємо, у Вінницькій області станом на 27 листопада зафіксовано 16710 випадки COVID-19.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

370 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.