У Вінниці проводять обстеження на новому мамографі

180 жінок за місяць пройшли обстеження на новому мамографі, який встановили місяць тому в Центрі матері і дитини. У семи із них виявили злоякісні новоутворення, розповів лікар-рентгенолог діагностичного відділення лікарні Василь Гунько.

Інформує Місто, посилаючись на Суспільне.

Завдяки цьому обладнанню вдається виявити перші ознаки новоутворення, які називають мікрокальцинатами, пояснює лікар-рентгенолог.

“В комплекті монітор, який дозволяє виявляти мікрокальцинати розміром до сотих міліметра. Кальцинат, чим менший розмір, тим він злоякісніший. Чим меншим його вдається виявити, тим на більш ранніх етапах виявляється захворювання і відповідно лікування тоді і швидше, і легше” –говоритьВасиль Гунько.

Наразі апарат працює в тестовому режимі. Його встановлення дозволило вдвічі скоротили час відвідування пацієнток. За словами рентгенолога, тепер пройти обстеження і отримати лікарський висновок можна за 25 хвилин.

“Новоутворення виявили у семи жінок. Із цих семи –у двох на 2 стадії,” –кажеВасиль Гунько.

До Центру матері і дитини прийшла вінничанка Юлія. Жінці 53 роки. Каже, що мамографічне обстеження проходила кілька років тому. Коли дізналася, що в цій лікарні встановили новий мамограф, вирішила прийти.

“Треба ходити до гінеколога і до мамолога. Екологія, їжа , стреси: треба профілактично перевірятися, аби попередити захворювання. Щоб не була критична ситуація”, –говорить жінка.

Наразі прийом пацієнтів здійснюють в режимі “живої черги”. Кабінет працює в дві зміни: у понеділок, середу і п’ятницю з 9 до 13 години, а у вівторок та четвер з 14 до 18 години.

Проводять огляд за направленнями від сімейного лікаря, каже Василь Гунько. Якщо направлення немає, за послугу можна сплатити. Мамографія в центрі матері та дитини коштує 190 гривень.

За словами директора профільного департаменту місту Олександра Шиша, мамограф придбали за гроші з бюджету вінницької територіальної громади. Його вартість — 7 мільйонів 890 тисяч гривень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook