У Вінниці провели унікальний майстер-клас з лікування ускладнень злоякісних новоутворень

У рентгенопераційній Центру серцево-судинних захворювань КНП «Вінницької обласної клінічної лікарні ім.Пирогова» в рамках договору та співпраці з Подільським регіональним Центром онкології, відбувся майстер-клас із сучасних підходів до лікування ускладнень злоякісних новоутворень.

На сучасному ангіографі «Toshiba» були здійснені внутрішньоартеріальні втручання з хіміоемболізації пухлин. З цією метою до Вінниці завітав професор ДУ «Інституту загальної та невідкладної хірургії ім.Зайцева НАМНУ», професор кафедри онкології та дитячої онкології ХМАПО Юрій Авдосьєв.

Він розповів про успіх методу хіміоемболізації пухлин та його успішне використання в Україні.

“Метод хіміоемболізації пухлин відомий у світі більш як 50 років. Вперше його застосували у США, коли хімічний препарат почали вводити внутрішньоартеріально. Медики побачили позитивний результат у лікуванні важких онкологічних патологій. У ті часи його назвали радіохімічне лікування. В Україні цей метод почали застосовувати наприкінці 80-х років минулого століття. Суть хіміоемболізації полягає в тому, що введення хіміопрепаратів відбувається безпосередньо у пухлину. Причому, концентрація таких препаратів у 10 разів менша, а відтак зменшується їхня токсична дія на організм людини. Це дозволяє застосовувати таке лікування для людей з супутніми хворобами, зменшує кількість протипоказань. Препарат може діяти в організмі протягом двох тижнів, і за цей час відбувається некроз пухлини. Тобто, вона зменшується у розмірах. І пацієнта, який був неоперабельним, тепер можна оперувати, застосовуючи радикальне лікування. Це дозволяє продовжити і покращити якість життя хворим”, – каже професор.

Вперше в Україні подібний метод лікування був застосований у 2016 році саме у Вінниці. Далі естафету підхопили Чернігів, Краматорськ, Київ та інші міста, де є необхідна апаратура.

“Сьогодні унікальні внутрішньоартеріальні втручання з хіміоемболізації пухлин для Вінниці стало цілковитою реальністю”, – підкреслив професор Авдосьєв.

Оперативні втручання здійснювалися спільно з доцентом ВНМУ ім. М. Пирогова, лікарем-онкологом ПРЦО Дмитром Болюхом. Такі сумісні хірургічні втручання стали можливими завдяки використанню найсучасніших здобутків онкології та ендоваскулярної хірургії.

Операції дарують шанс на життя навіть на останніх стадіях раку.

Нагадаємо, щоб їсти і розмовляти: вінницькі онкологи застосовують 3D-технології у лікуванні раку порожнини рота.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook