У Вінниці медики надають безкоштовну паліативну допомогу

Виїзні бригади для паліативної допомоги створили при Подільському регіональному онкоцентрі. Про це розповів очільник Сергій Перегончук. Із березня група медиків у складі лікаря онколога, альголога, психолога та фельдшера виїздить додому до важкохворих.

Про це інформує Місто, посилаючись на Суспільне.

Наразі в базі даних 15 пацієнтів. До них здійснено близько півсотні виїздів.

“Сформована така структурна одиниця, як служба паліативної амбулаторної допомоги, яка здійснює виїзд до пацієнта. Поки що в межах міста Вінниці. В складі медбрат, анестезіолог, онколог, психолог”, – говорить Сергій Перегончук.

Такі бригади виїздять до пацієнтів із 4 стадією онкозахворювання, каже виконувачка обов’язків завідувачки диспансерно-поліклінічного відділення онкоцентру Оксана Коломієць.

“Швидка медична допомога приїздить, фіксує больовий синдром. А наші лікарі розписують лікування больового синдрому, яке пацієнти мають отримувати щодня. Ці пацієнти не транспортабельні. Не можуть до нас дістатися”, – каже Оксана Коломієць.

Дмитро Анохін у складі бригади виїздить, як медбрат. Він робить маніпуляції, бере кров для аналізів.

“Це паліативні хворі, не виліковні. У яких, як вирок, залишилось один, два, три місяці. Наше завдання – полегшити їхній біль. Перший виїзд — знайомство, збираємо анамнез, знеболюємо. На наступний виїзд беремо пробірки, аналізи”, – пояснює Дмитро Анохін.

Іван Гайсин – психолог. Каже, що його завдання, перш за все, заспокоїти родину важкохворого пацієнта. Розповісти, що вони можуть зробити, аби полегшити його біль.

“Неінформованість породжує тривогу, а інформованість заспокоює. Наше завдання – пояснити, що відбувається. Дати більше інформації. Це заспокоює людей”, – говорить Іван Гайсин.

Консультації, виїзна паліативна допомога для пацієнтів безкоштовні, кажелікар Сергій Перегончук. Гроші надає держава за пакетом НСЗУ.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook