Міністр охорони здоров’я сказав, що у Вінниці з’явиться нове медичне обладнання

Для нового корпусу міської лікарні швидкої медичної допомоги на Київській, 68 мають закупити ангіографи та комп’ютерні томографи. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час візиту у Вінниці. Окрім огляду будівництва нового відділення, він відвідав також Вінницьку обласну дитячу лікарню та Вінницьку міську клінічну лікарню №1.

Будівництво нового корпусу на базі міської клінічної лікарні швидкої допомоги він назвав масштабним проєктом, де буде відділення з діагностичним обладнанням і всіма засобами, необхідними для реанімації та оперативних втручань.

-Тут будуються високопрофесійні операційні. Це той приклад, коли за кошти місцевого та державного бюджетів в рамках програми «Велике будівництво» будуть закуповувати обладнання, в т.ч. і для цієї лікарні – комп’ютерні томографи, ангіографи, – сказав Максим Степанов.

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш зазначив, що створення такого потужного відділення екстреної медицини з новою філософією, новими підходами та маршрутами пацієнта нагальне для Вінниці.


-Тут 3500 квадратних метрів – на нульовому поверсі сучасне відділення ЦСВ, на першому поверсі – відділення екстреної медичної допомоги. Будуть також ургентблок з операційними та зала телемедицини. Цей корпус необхідний, адже в цій лікарні надають допомогу пацієнтам з політравмами, ДТП і зона обслуговування розширена з 10 км майже до 100 км. Щоб лікарня піднялася на новий потужний рівень, вирішили створили саме таке відділення, – пояснив Олександр Шиш.


Схожі проєкти були в Харкові та Одесі, зараз будівництво там на різних етапах. А от у Вінниці нове відділення створюють опираючись на європейський досвід, який вінницькі медики «привезли» з Італії, Франції та Польщі.

Будівництво відділення екстреної медичної допомоги у Вінниці розпочалося у 2017 році і коштує це 270,5 млн грн. Оскільки до кінця 2020 року його створення медзакладу має завершитися, наразі вже стоїть питання про умеблювання, забезпечення апаратурою та обладнанням. На це вже почали розраховувати бюджет, зауважила заступниця міського голови Галина Якубович.

-На 110 млн грн ми придбали обладнання. Зараз перед нами ще стоїть питання умеблювання і для цього ми поступово будемо знаходити кошти, – каже Галина Якубович. – Ми хотіли попросити кошти з Фонду соціально-економічного розвитку і розраховували, що 10 млн буде на те обладнання, якого нам не вистачає, але на жаль, грошей немає.

Вона наголосила, що у міській раді будуть наполягати на додатовому фінансуванні, адже в подальшому у новозбудованому відділенні екстреної медичної допомоги будуть рятувати життя пацієнтів, які опинилися у ДТП тощо.

-Минулого року уряд Гончарука зменшив нам суму, тому темпи робіт сповільнилися. Нам надійшло фінансування з Фонду регіонального розвитку у розмірі 5 млн грн, але ми ще чекаємо 14 млн, які нам необхідні для роботи. У міському бюджеті є майже 57 млн грн – 14 на обладнання, яке освоює сама лікарня і 43 млн на будівельні роботи, – зазначила Галина Якубович.

Нагадаємо, Вінницька область за основними критеріями готова до наступного етапу карантину.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1380 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.