Грип у епідсезоні 2022–2023. Вінничанам рекомендують імунізуватись

В умовах епідемії гострого вірусного захворювання COVID-19 особливо активно постає необхідність вакцинуватися, в тому числі від сезонного грипу. Вакцина від COVID-19 не захищає від відповідних штамів грипу і навпаки. Тому дуже важливо комплексно захистити себе та близьких.

Обидва щеплення належать до рекомендованих і отримати їх можна одномоментно чи з інтервалом в 2 тижні. Імунізуватись найкраще до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень – жовтень), щоб виробився імунітет і утворилася достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно, приблизно, 2 тижні. Однак щеплення можна робити й пізніше, навіть якщо у регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи захворюваності. Всупереч поширеному міфу, це не послаблює, а навпаки – посилює здатність організму протистояти грипу.

Кому варто вакцинуватися першочергово?

  • Медичним працівникам, які мають вищий ризик захворіти на грип через особливості професії. МОЗ закликає їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу.
  • Вагітним, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
  • Особам літнього віку, імунітет яких із віком стає менш ефективним у боротьбі з грипом, який може мати серйозні наслідки, коли людині за 65.
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях скупчення людей.

Варто зазначити, що на території Вінницької міської територіальної громади продовжується дія міської програми «Стоп грип на 2016 – 2023 роки». Жителям Вінницької МТГ, які вирішили скористатись Програмою, 50% вартості вакцини відшкодовується за рахунок коштів бюджету ВМТГ. Дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводиться безкоштовно.

Для того, аби отримання щеплення необхідно звернутись до свого сімейного лікаря.

«Щорічна вакцинація – найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби, – каже директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. – Одне щеплення захищає впродовж усього епідемічного сезону від найбільш поширених і небезпечних штамів. Вакцина позитивно впливає на імунітет людини, зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно».

Також варто запам’ятати, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками — хибна думка відповідно до затверджених протоколів лікування.

Для профілактики грипу у наступному сезоні запропоновані чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України:

  • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);
  • вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook